назад

Дотримання прав затриманих осіб обговорили фахівці системи БПД разом із представниками силових структур Сумщини

477 – саме стільки повідомлень про затримання осіб надійшло до Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області у 2020 році. А от 68 – це вже кількість порушення порядку інформування центру про дані випадки. Тож з метою обговорення проблемних питань, що можуть виникати при затриманні особи з порушенням норм національного законодавства та прав людини, на базі Регіонального центру відбулася міжвідомча робоча зустріч з представниками силових структур Сумщини.

Під час зустрічі учасники обговорили проблемні питання застосування на практиці постанови Кабінету Міністрів України Порядку інформування центрів про затримання та дотримання прав затриманих осіб.

У своєму вітальному слові очільниця Регіонального центру Олена Демченко наголосила на важливості злагоджених дій всіх сторін та неухильне дотримання вимог інформування Регіонального центру про випадки затримання осіб.

Володимир Жалковський, начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги, акцентував увагу на основних напрямках Порядку інформування, роз’яснив специфіку раннього доступу затриманих осіб до безоплатної правової допомоги, а також поінформував про єдиний номер системи надання правової допомоги 0 800 213 103.

Про складнощі, які можуть виникати в роботі адвокатів через несвоєчасне повідомлення про затримання осіб, розповіла заступниця директора Регіонального центру Валентина Волобуєва.

Окрім цього під час проведення міжвідомчої робочої зустрічі старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Євгеній Євтєєв презентував пілотний проєкт запровадження системи «Custody Records» в діяльність територіальних підрозділів ГУНП в Сумській області.

Довідково: участь у заході взяли Сергій Бондаренко (представник Сумської обласної прокуратури), Євгеній Євтєєв (представник Управління дотримання прав людини), Сергій Твердохліб (представник Управління патрульної поліції), Каріна Селезень (представниця Головного управління Національної поліції), Віталій Циганок (представник Управління Державної міграційної служби), Роман Падалка (представник Військової служби правопорядку), Лілія Слободюк (представниця Прикордонного загону).