назад

Дотримання та захист прав дітей в умовах пандемії обговорювали у Чернігові

Для обговорення питання, що стосується дотримання та захисту прав  дітей в умовах пандемії, заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Олеся Пирковська  взяла участь в онлайн-тренінгу: «Захист та забезпечення прав дитини в умовах надзвичайної ситуації».

У ході тренінгу була порушена тема дотримання прав дітей в закладах інституційного догляду та виховання під час пандемії, обговорено ключові аспекти захисту прав дітей в умовах реформ. Окрім цього, учасники заслухали результати аналізу регіональної політики у Чернігівській області щодо ситуації з дотриманням прав дитини в умовах пандемії.

В ході своє доповіді Олеся Пирковська зазначила, що  діти мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги в будь-яких випадках. Для цього їм необхідно звернутись до центру чи бюро правової допомоги через свого законного представника.  Також, вона зазначила, що відповідно до постанови КМУ №585 від 01.06.2020 року «Про забезпечення захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах» затверджено «ПОРЯДОК забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які постраждали від жорстокого поводження», в якому суб’єктами виявлення та організації соціального захисту дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, серед числа інших організацій та установ, визначено  центри та бюро з надання безоплатної правової допомоги.

Щодо статистики, то за 2019-2020 року до центрів з надання БВПД у Чернігівській області звернулось 106 дітей щодо захисту свої порушених прав. До категорії питань, з якими найчастіше звертаються за допомогою, можна віднести: стягнення або зміна розміру аліментів; визнання батьківства; визначення місця проживання дитини; встановлення факту родинних відносин та інші.