назад

Ефективна співпраця з представниками мас-медіа – шлях до підвищення правової обізнаності жителів Полтавщини

Як реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу, як діяти в тій чи іншій правовій ситуації, куди звертатися у разі порушення своїх прав, які новації у чинному законодавстві, яку діяльність та які заходи реалізують фахівці системи безоплатної правової допомоги Полтавщини, як на  прикладі конкретних клієнтів система БПД захищає права громадян? Ці та інші питання є темою для обговорення в ефірі місцевих телеканалів, радіостанції, сюжетів, статей у місцевих ЗМІ.

Система безоплатної правової допомоги Полтавщини має значний напрацьований досвід у напрямі співпраці з  представниками засобами масової інформації та висвітлення  інформації про діюче законодавство, успішні практики, ініціативи системи БПД. Фахівцями системи БПД області з січня по вересень 2020 року здійснено 5 483 публікацій.

Також представники системи БПД області   практикують таку форму роботи як проведення прес-конференцій за участю клієнтів системи, яким вдалося захистити свої права за допомогою працівників. До виступів залучаються також фахівці місцевих центрів, бюро правової допомоги, зокрема Полтавського місцевого,  та адвокати, які співпрацюють з системою БПД.

У переважній більшості представники системи БПД області співпрацюють з місцевими телеканалами, радіомовленнями, інтернет-виданнями, друкованими ЗМІ. Крім того, представники Регіонального, місцевих центрів та бюро правової допомоги  знайшли альтернативу правовому інформуванню: свої інформаційні матеріали юридичного характеру на веб-ресурсах партнерів. Також налагоджена комунікація із місцевими ЗМІ у вигляді інформувань на  їх сторінках у Фейсбуці.

На телеканалі «ІРТ-Полтава» у телепередачі «Розмова в студії»   двічі на місць  здійснюються виступи фахівці системи БПД, де висвітлюється інформація про діяльність системи надання безоплатної правової допомоги. Ключовими спікерами є представники системи БПД області, які окрім інформування про діяльність системи БПД знайомлять глядачів з актуальними правовими питаннями сьогодення. До  участі в ефірах також долучаються і партнери системи БПД.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області став ініціатором випуску щомісячної юридично-просвітницької газети  «Правовий вісник» в електронній версії. Така газета друкується на виконання Програми правової освіти населення області ще з 2007 року тиражем 1 000  примірників та розповсюджується серед органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, громадських організацій.  Електронна версія газети у вигляді банеру розміщена на веб-ресурсах партнерів системи БПД області.

З видання можна дізнатися про найбільш знакові    правові  події в Україні та  області, роз’яснити актуальні правові питання сьогодення, висвітлювати діяльність системи безоплатної правової допомоги області.

Серед  постійних  рубрик газети: земельні та громадські радники інформують, думка спеціаліста, адвокат консультує,  приклади успішного захисту, зміни законодавства, сторінка регіонального представника Уповноваженого Верховної  ради з прав людини.

Також читачі зможуть   ознайомитися  із зразками документів,  переглянути  медіа галерею з  найбільш знаковими подіями у роботі системи БПД та партнерів.

Працівники Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  постійно здійснюють висвітлення  правової інформації в ефірах Лубенського, Чорнухинського та Оржицького районного комунального радіомовлення. Відповідна діяльність здійснюється  шляхом записів в ефірах радіомовлення, або підготовки інформації на правову тематику для висвітлення радіоведучим у прямому ефірі.

Також працівники  місцевого центру на постійній основі співпрацюють з міською телестудією „Миргород“ та “МТК” Лубни. Щоквартально телестудії в інформаційних випусках розміщують сюжети про діяльність, підсумки роботи Миргородського бюро правової допомоги та Лубенського місцевого центру із зазначенням контактної інформації для подальшого звернення громадян до системи БПД.

Семенівським бюро правової допомоги створено постійну  рубрику  “Юридичний лікбез” на  ТОВ ТРК «Інформ- Семенівські вісті», де висвітлюються актуальні правові питання сьогодення.

Кременчуцький місцевий центр з надання БВПД співпрацює з Кременчуцькою телерадіокомпанією. Щокварталу здійснюються виступи в програмі “Студія дня” на Телеканалі Кременчук.

Працівники Горішньоплавнівського бюро правової допомоги щомісячно здійснюють виступи міському радіо КП ”Редакція міської газети Громадська думка”.

«Співпраця із засобами  масової інформації є важливим елементом у роботі фахівців Регіонального, місцевих центрів та бюро правової допомоги  Полтавської області, адже дозволяє  не лише  підвищити обізнаність громадян про систему БПД, а й правову обізнаність  жителів Полтавщини в цілому.  Це дає їм можливість дізнатися про свої права, як  вони їх можуть реалізувати, а при необхідності і захисти, в тому числі і завдяки системі БПД»,– переконаний директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.