назад

Ефективним способам захисту прав біженців та осіб без громадянства навчались працівники системи БПД та адвокати Чернігівщини

24 листопада був проведений одноденний тренінг для адвокатів та працівників системи БПД Чернігівщини на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти».

Під час тренінгу присутні покращили свої знання щодо основних міжнародних та національних нормативних документів, що регулюють права і свободи іноземців та осіб без громадянства в Україні, а також з процедури визначення статусу біженця, особливостей оскарження рішень міграційної служби.

Окремим блоком учасники тренінгу розглянули проблематику захисту осіб без громадянства в рамках нового закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства» від 16.06.2020 року. Також правники розбирали низку практичних завдань по реальним справам шукачів притулку.

Тренер поділився власним досвідом у справах щодо представництва інтересів біженців та осіб без громадянства в судах та органах виконавчої влади, а також навів актуальні рішення Європейського суду з прав людини, що стосуються справ про порушення прав біженців, які можуть у своїй роботі використовувати працівники центрів.

Керівниця програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Надія Едієва презентувала досвід багаторічної діяльності організації в сфері захисту шукачів притулку й біженців та висвітила основні актуальні виклики в сфері міграції на сьогодні в Україні, зокрема, в умовах пандемії COVID-19 та карантинних обмежень.

Директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко навів приклади з практики центру у справах щодо захисту прав біженців та осіб без громадянства, та висвітлив найбільш поширені проблеми, з якими до центру звертається зазначена категорія осіб.

Захід було  організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Фундації домів прав людини.