назад

Електронний паспорт у мобільному додатку «Дія»

У лютому 2020 року в Україні розпочав роботу мобільний додаток “Дія” в рамках проекту “Держава у смартфоні”.

До тепер існувала можливість зберігати в додатку в електронному форматі водійські права і технічний паспорт на автомобіль.

15 квітня поточного року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон». Електронні версії ID-картки та закордонного паспорта вже доступні у мобільному додатку «Дія».

За електронним паспортом у межах країни можливо подорожувати літаком чи потягом, отримувати поштові послуги та проводити банківські операції. Також за паспортом у мобільному додатку «Дія» можливо підтвердити свій вік при купівлі в магазині сигарет або алкогольних напоїв. Отримати медичні, готельні послуги або пред’явити правоохоронним органам.

За цифровим паспортом також можливо скористатися бібліотекою, отримати послуги зв’язку, входити в адмінбудівлі та отримувати державні послуги у ЦНАПах, на порталі «Дія» або для одержання коштів при поверненні товару.

Паспортні дані кожного громадянина, який встановив мобільний додаток «Дія», надійно захищені. Мобільний додаток не збирає і не зберігає їх, а лише відображає ту інформацію, яка є у реєстрах.

Усі цифрові документи у мобільному додатку «Дія» дійсні лише на території України. Закордонний паспорт надає такі самі права і можливості, як і національний. Якщо у громадянина немає посвідчення водія чи ID-картки, він може посвідчити свою особу за допомогою закордонного паспорту, який є в “Дії”.

Цифровий паспорт – більш надійний, ніж паперовий та не менш надійний, ніж пластиковий. Щогодини мобільний додаток “Дія” оновлює інформацію про документи в реєстрах, а кожні три хвилини формує унікальний QR-код за яким з будь-якого смартфону, де встановлено “Дію”, можливо перевірити паспорт.

Додаток безкоштовно завантажується в App Store та Play Market. Ідентифікація користувачів відбувається за допомогою технології Bank ID через систему НБУ та ПриватБанку. “Дія” працює як в інтернеті, так і в офлайн-режимі.