назад

Фахівчині регіонального та місцевого центрів консультували мешканців Чемеровеччини

Впродовж тривалого часу центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Хмельницькому долучаються до Skype-консультування мешканців віддалених населених пунктів області. Цей проєкт започаткований та реалізується Хмельницькою обласною універсальною науковою бібліотекою. Завдяки ініціативі люди можуть отримати фахову правничу пораду, завітавши до бібліотеки у своєму селі чи селищі.

«Сьогоднішнє консультування ми приурочили до Дня Конституції України. Поспілкуватися з юристами та адвокатами, отримати відповіді на запитання юридичного змісту запросили жителів Чемеровецької громади та селища Закупного», – розповіла завідувачка сектору регіональної та правової інформації ХОУНБ Зоя Філіпенко.

Консультації мешканцям області надавали адвокатка і начальниця відділу Регіонального центру надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Марина Кулабіна, юристка Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марина Бовсун та юристка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська.

По допомогу фахівців звернулося понад десяток людей. З-поміж питань, які цікавили людей, – оплата проживання у гуртожитку під час карантину, зниження оплати за дистанційне навчання студента, надання пільг особі з інвалідністю для навчання у ВНЗ, відшкодування комунальних послуг за відсутності квартплати, зміна цільового призначення земельної ділянки, виділення земельної ділянки учаснику АТО, успадкування земельного паю неповнолітньою дитиною, поновлення договору оренди, передачу нерухомого майна дитині в рахунок сплати аліментів, відшкодування збитків внаслідок природних явищ та інші.

«Skype-консультування – це можливість швидко та максимально зручним способом отримати юридичну консультацію, при цьому не потрібно їхати до найближчого місцевого центру чи бюро правової допомоги. Зрозуміло, що в умовах карантину це додаткові переваги», – зауважила Марина Кулабіна.