назад

Фахівчиня Коломийського МЦ у програмі «Цікава бесіда з Христиною Пазюк» на «Радіо Сяйво» розказала про порушення авторського права

У новому році на традиційній зустрічі в прямому ефірі радіостанції «Радіо Сяйво» у програмі «Цікава бесіда з Христиною Пазюк» Марта Фучко розпочала з роз’яснення слухачам коли виникають авторські права, на які об’єкти поширюються та способи їх захисту.

Заступниця начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної вторинної правової допомоги Коломийського місцевого центру з надання БВПД Марта Фучко наголосила: «Авторське право виникло внаслідок потреби захищати права авторів і поширюється на результати творчої діяльності – твори, малюнки, фотографії, фільми, комп’ютерні програми й навіть пости у Facebook та Instagram та інші. Цей список є незавершеним, бо з часом у світі з’являються нові види творів, що можуть стати об’єктами авторського права».

Юристка Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги під час ефіру акцентувала увагу, що авторські права виникають з моменту створення твору, але для того, щоб надалі відстоювати свої права, потрібно мати докази, що саме ви є автором твору. Для цього потрібно при публікації вказувати своє авторство або здійснити реєстрацію авторських прав у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.

Будь-яке використання твору без дозволу особи. Що володіє авторськими права є порушенням. Для відновлення порушених прав автор має право стягнути з порушника в судовому порядку грошових сум авторської винагороди або компенсацію за неправомірне використання його твору.