назад

Фахівці бюро правової допомоги вже 5 років забезпечують доступ до БПД для мешканців Закарпаття

1 вересня виповнилося 5 років з відкриття бюро правової допомоги в Україні, які стали точками доступу до БПД. На Закарпатті функціонує 11 бюро правової допомоги, завдяки яким безоплатна правова допомога стала ближчою до людей і навіть у найвіддаленіших куточках краю дала їм можливість реалізовувати та захищати свої права. До юрисдикції Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги входять Перечинське та Великоберезнянське бюро, Мукачівського місцевого центру – Іршавське, Свалявське, Берегівське та Воловецьке, Хустського – Рахівське, Тячівське, Виноградівське, Міжгірське, Дубівське. З початку діяльності фахівці бюро прийняли 31023 звернень від громадян, та у 1558 випадках адвокатами та юристами бюро надано безоплатну вторинну правову допомогу.
19 юристів бюро забезпечують доступ громадян до безоплатної первинної правової допомоги, яка полягає в наданні юридичних консультацій, доступі до потрібної правової інформації. Її може отримати кожен, хто звернеться до бюро. А також – до безоплатної вторинної правової допомоги, тобто: представництва інтересів громадян у судах, органах державної влади тощо надається громадянам, які належать до соціально вразливих категорій (малозабезпечені, особи з інвалідністю, учасники АТО, внутрішні переселенці, діти, жертви насильства та ін.), вичерпний перелік яких визначено в ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». За окремими видами спорів інтереси клієнтів також представляють фахівці бюро.
Кожне бюро на Закарпатті має свої особливості. Приміром, Берегівське бюро розташоване в історичному центрів м.Берегово, поміж памятками архітектури – колишнього Палацу комітатського суду та Костелу реформаторів, Перечинське – розміщене у так званому «Будинку юстиції» під одним дахом із міграційною службою, нотаріатом та відділом ДРАЦСу. Особливістю роботи фахівців Свалявського бюро є те, що на території м. Свалява компактно проживає чимало представників ромської громади, багато з яких не вміють читати та писати. Рахівське бюро правової допомоги у своїй діяльності охоплює найвисокогірніший район в Україні – Рахівський. Його керівник Василь Савуляк розповідає: «Рахівське бюро правової допомоги розміщене у будівлі районної ради у місті Рахові та знаходиться на висоті 467-ми метрів над рівнем моря. За час своєї діяльності до бюро звернулось 3449 клієнтів, проведено понад 350 заходів, спрямованих на підвищення рівня правової обізнаності громадян.
Приємно усвідомлювати, що ми допомагаємо вразливим категоріям громадян вирішувати їхні життєві проблеми у правовий спосіб. А це значить, що певним чином ми допомагаємо краянам стати хоч трохи щасливішими».
Правову допомогу можна отримати й дистанційно: зателефонувавши за безкоштовним номер

 

ом єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103, написавши повідомлення на ФБ-сторінку місцевого центру або скориставшись довідково-інформаційною платформою WikiLegalAid.
А звернутись особисто до фахівців можна, завітавши до фахівців найближчих місцевих центрів чи бюро правової допомоги на Закарпатті (контактні дані: адреси та телефони можна дізнатись на сайті Координаційного центру з надання правової допомоги, сторінках у фб Ужгородського, Мукачівського та Хустського місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги).