назад

Фахівці Сарненського МЦ розповіли, що варто знати кожному про торгівлю людьми

Торгівля людьми – це сучасне рабство від якого постійно потерпають мільйони людей по всьому світу. На жаль, це може трапитися з кожним. Тому важливо знати, як діяти та захистити себе, якщо із вами  чи вашими рідними, близькими сталася така неприємна ситуація. Щоб вкотре привернути увагу до вирішення проблеми торгівлі людьми 30 липня відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Тож, сьогодні заступник начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Сарненського місцевого центру з надання БВПД Аліна Харченко спільно партнером БПД –  психологом Комунальної установи “Центр надання соціальних послуг” Сарненської міської ради провели семінар на тему: “Протидій торгівлі людьми!” для осіб, які перебувають на обліку у Сарненському районному центрі зайнятості.

Під час заходу Аліна Харченко розповіла про:

  • правові послуги, які можуть отримати громадяни, в тому числі постраждалі від торгівлі людьми, у Сарненському МЦ;
  • законодавчу базу, яка регулює дане питання;
  • суб’єктів протидії торгівлі людьми;
  • куди звертатися та як отримати статус постраждалого від торгівлі людьми;
  • на які послуги мають право особи, які отримали офіційний статус постраждалих від торгівлі людьми;
  • відповідальність, яка передбачена чинним Кримінальним кодексом України за вчинення такого кримінального правопорушення, як торгівля людьми;
  • практичні поради, як не потрапити до работорговців.

          “Проблема торгівлі людьми є досить латентною, оскільки у більшій кількості випадків постраждала особа не хоче говорити чи згадувати про те, що вона пережила. І виходить ситуація, що вона залишається на одинці із своєю, так би мовити, бідою. Тому, якщо говорити про частоту звернень до Сарненського МЦ із цим питанням, то вона є не високою. Але треба пам’ятати про те, що вихід є в кожній ситуації, а вчасно надана допомога, в тому числі правова, є кроком до вирішення проблеми”, – зазначила під час заходу Аліна Харченко.

На завершення  фахівчиня поширила серед присутніх інформаційні буклети із контактами Сарненського МЦ, а також телефони гарячих ліній, які надають допомогу постраждалим від торгівлі людьми.