назад

Фахівці системи БПД на Закарпатті консультують краян із земельних та інших правових питань

Правопросвітницькі заходи та консультування громадян залишаються пріоритетними напрямками у роботі фахівців системи БПД і в новому році. Підвищити правову свідомість громадян, забезпечити доступ до правосуддя для найбільш вразливих верств населення та допомогти їм вирішити життєві проблеми у правовий спосіб намагаються фахівці центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті.

З цією метою 16 січня у дистанційному пункті доступу Чопської міської ради начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги фахівець Ужгородського місцевого центру з надання БВПД Марія Бецко провела консультування громадян з різних правових питань. Зокрема, присутніх цікавили земельні питання (реєстрація права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, спадкування земельного паю, норм безоплатної приватизації земельних ділянок різного цільового призначення, розірвання договорів оренди землі), питання трудового, сімейного, податкового законодавства тощо.

Того ж дня Марія Бецко провела правопросвітницький захід для представників громадської організації «Ветерани війни та учасники бойових дій міста Чоп» на тему «Як отримати кадастровий номер». Присутнім було роз’яснено, зокрема, термін «кадастровий номер», для чого він потрібен, порядок та строки його отримання. Також фахівець надала відповіді на інші правові питання, що цікавили присутніх.

13 січня, в рамках співпраці з органами місцевого самоврядування та з метою забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги громадянам, які проживають у сільській місцевості, заступник начальника Міжгірського бюро правової допомоги Тетяна Головка провела правопросвітницький захід на тему «Реформування галузі землекористування» на базі Торунської сільської ради на Хустщині. Метою заходу було покращення правової обізнаності громадян із земельних питань, в ході якого фахівець ознайомила присутніх зі змінами в законодавстві у сфері земельних правовідносин. В заході взяли участь 9 жінок, одна з яких звернулась за наданням безоплатної первинної правової допомоги, а саме з питанням щодо встановлення меж земельної ділянки.

У рамках заходів фахівці інформували громадян про функціонування системи БПД, порядок звернення за безоплатною вторинною правовою допомогою та поширювали інформаційні буклети з консультаціями з різних правових питань.

За безоплатною правовою допомогою звертайтесь до фахівців найближчих центрів та бюро правової допомоги, або телефонуйте за єдиним контакт-номером системи БПД 0800213103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні).