назад

Фахівці системи БПД Рівненщини передають свої знання молодому поколінню

Навчальна практика є важливою та необхідною складовою освітнього процесу. Тому Національний університет водного господарства та природокористування систематично направляє на практику до Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області майбутніх правників. Так, цього разу 30 студентів Навчально-наукового інституту права знайомитимуться з практичною роботою юристів та адвокатів Регіонального центру. Щоправда, проходитиме навчальна практика у дещо незвичному форматі.

Пандемія COVID-19, що не вщухає на теренах України, продовжує вносити свої корективи у різні галузі, зокрема – і в освітню.  Так, через впроваджені протиепідеміологічні заходи, студенти-правники Національного університету водного господарства та природокористування проходять практику на базі Регіонального центру – дистанційно.

Навчальна  практика студентів Національного університету водного господарства та природокористування розпочалася із онлайн-зустрічі, яку провів керівник практики – начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександр Кузик.

Під час знайомства зі студентами Олександр Кузик розповів про систему безоплатної правової допомоги, історію її створення та розвитку мережі точок доступу до БПД, про Закон України «Про безоплатну правову допомогу», поняття первинної та вторинної правової допомоги,  категорії громадян, які мають право на БВПД. Окремо зупинився на роз’ясненні понять первинної та вторинної правової допомоги та повноваженнях Регіонального центру, місцевих центрів та бюро правової допомоги.

При проходженні навчальної практики студенти не тільки мають закріпити та поглибити теоретичні знання, одержані в процесі вивчення загальних та спеціальних юридичних навчальних дисциплін, а й набути уміння та навичок правозастосовчої практичної діяльності. У період навчальної практики студенти повинні детально вивчити основні положення законодавчої бази, що регламентує діяльність системи БПД а також зразки документів, які готуються Регіональним центром. Разом з тим, практиканти  будуть  вчитися здійснювати дії, пов’язані із захистом прав і законних інтересів фізичних осіб.

Майбутні фахівці з цікавістю слухали інформацію про систему БПД та роботу центрів і бюро правової допомоги. Згодом, задали ряд питань, які виникли щодо проходження їх практики на базі Регіонального центру. Також було узгоджено і графік проходження практики. Студенти ж ,в свою чергу, висловили побажання з якими аспектами роботи центру вони хотіли б ознайомитись детальніше.

На наступній же онлайн-зустрічі буде визначено рівень засвоєння практикантами теоретичних знань та надані роз’яснення з проблемних питань.