назад

Фахівці системи БПД Рівненщини продовжують здійснювати правопросвітницькі заходи щодо роз’яснення змін земельного законодавства

Через зміни законодавства, що регулює земельні відносини, та відкриття ринку землі значно зросла потреба людей у відповідній правовій інформації. Система БПД долучена до реалізації проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України», щоб забезпечити надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги у сфері земельних відносин.

З метою підвищення обізнаності мешканців громад із земельною реформою в Україні Рівненським місцевим центром з надання БВПД налагоджено комунікацію з головами об’єднаних територіальних громад та новопризначеними старостами задля спільного забезпечення реалізації прав громадян на землю.

Фахівці Рівненського місцевого центру з надання БВПД Алла Семенюк, Роман Балас і Григорій Ососкало, спільно із директором центру Аллою Негрей та начальником відділу організації надання БВПД Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Олександром Кузиком, за участі волонтерів системи безоплатної правової допомоги Світлани Кухарук, Світлани Опалько та Ольги Ярової, завітали до с. Малі Дорогостаї  Млинівської ОТГ Дубенського району.

Працівники центру для жителів с. Малі Дорогостаї  провели захід на тему: «Як реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки». Так, головний спеціаліст відділу «Млинівське бюро правової допомоги» Роман Балас розповів присутнім, що законодавством України передбачена можливість набуття права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної та комунальної власності.  Для цього необхідно визначитись із призначенням земельної ділянки та обрати вільну земельну ділянку. Якщо питання стосується земель комунальної власності, розташованих у населених пунктах, необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування; якщо це землі для ведення особистого селянського господарства або садівництва державної власності поза межами населених пунктів – до Головного управління Держгеокадастру в області.

«Від початку земельної реформи в Україні на прийом до Рівненського місцевого центру з надання БВПД найчастіше звертаються клієнти з питань приватизації земельної ділянки, щодо визнання права власності на земельну ділянку (пай) в порядку спадкування за заповітом, а також оформлення документів на земельну ділянку. Отож, здійснення виїзних консультувань  у віддалених населених пунктах, зокрема, в сільську місцевість, спрямоване на посилення правової спроможності громадян та громад у сфері земельних відносин шляхом покращення обізнаності у результаті проведення правопросвітницьких заходів,  і надання безоплатної первинної та вторинної допомоги», – зазначила директор Рівненського місцевого центру  Алла Негрей.

Особливо можна відмітити  роботу волонтерок системи БПД Світлани Кухарук, Світлани Опалько та Ольги Ярової, що, спільно із працівникам Рівненського МЦ, розповідали громадянам про право на безоплатну правову допомогу та порядок її реалізації, а також здійснювали опитування серед учасників заходу щодо оцінки знань з даної теми після закінчення заходу та які б теми подальших правопросвітницьких заходів були б для них цікавими.