назад

Фахівці системи БПД Вінниччини активно спілкуються з молоддю на тему Відновного правосуддя

Проєкт “Відновне правосуддя для неповнолітніх” розпочав свою роботу у 2019 році. І відтоді система безоплатної правової допомоги намагається якомога більше розповідати громадянам про можливості відновного правосуддя в Україні. Протягом останніх двох років працівники різних державних структур вибудовували механізми співпраці, які дозволили б потерпілій стороні та підозрюваному здійснити процес примирення. Проте й досі багато людей ще не знають про існування проекту Відновного правосуддя, а тому у критичний момент можуть не скористатися з такої можливості.

Саме для того, щоб якомога більше наших співвітчизників знали про відновне правосуддя для неповнолітніх фахівці системи безоплатної правової допомоги активно розповсюджують інформацію про програму на місцях. 

Так юристи у Мурованих Курилівцях нещодавно спілкувалися з учнями 9 класу. Фахівці Олексій Нагорняк та Василь Яздовський провели для старших школярів круглий стіл «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». Учасникам розповіли про те, як саме реалізується Пілотний проект, також з молоддю говорили про випадки, в яких може бути застосована Програма. Важливою частиною спілкування стала дискусія щодо того, потрібен такий проект в Україні чи ні, а також його позитивні та негативні сторони.

А у Вінниці юристка Анастасія Калась разом з Оленою Ліщун, методистом Вінницького державного центру естетичного виховання учнів, провели бесіду з учнями 3-го курсу Центру професійно-технічної освіти №1 на тему “Відновне правосуддя для неповнолітніх”. Говорили про поняття та принципи відновного правосуддя, умови застосування програми відновлення, учасників та етапи її реалізації. Учні активно брали участь в обговоренні та визначали роль адвоката-посередника та психолога у програмі, визначали, які переваги участі в ній.

Звичайно, головним, на що звертали увагу наші фахівці під час спілкування з молодими людьми – це те, як не стати злочинцем, які вчинки є проступками та злочинами, за що неповнолітня особа може бути притягнена до відповідальності перед законом. Адже найголовніше – це щоб діти довше залишалися дітьми й не вчиняли дій, які можуть призвести до непоправних наслідків.

Якщо Ви бажаєте отримати консультацію з питання Відновного правосуддя для неповнолітніх чи з будь-якого іншого юридичного питання, запрошуємо звернутися до наших центрів та бюро правової допомоги.