назад

Фахівці системи БПД Житомирщини взяли участь у IX Міжнародній науково-практичній конференції

У Житомирі на базі Поліського національного університету відбулась IX Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі». У заході взяли участь представники вищих навчальних закладів Туреччини, Білорусі та України, а також фахівці системи БПД Житомирщини.

Заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталія Радушинська виступила із доповіддю «Судова практика захисту потерпілих від домашнього насильства». У своєму виступі вона проаналізувала судову практику притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства судами Житомирської області. Детально зупинилась на практиці винесення обмежувальних приписів судами Житомирської області та термінових заборонних приписів органами поліції.

Важливо пам’ятати, що постраждалі від домашнього насильства мають право скористатись послугами адвоката безкоштовно звернувшись до місцевих центрів та бюро правової допомоги, – наголосила заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталія Радушинська.

Серед проблемних питань вона визначила, що діти-свідки не визнаються потерпілими, не ідентифікуються всі прояви насильства, програма для кривдників майже не призначаються ні в кримінальному ні адмінсудочинстві

Виступ директора Житомирського місцевого центру з надання БВПД Олександра Коваля був присвячений  темі «Земельна реформа і роль системи БПД у захисті прав землевласників». Він розповів, що фахівці системи БПД долучені до реалізації прєкту «Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». Серед головних завдань, які стоять перед системою БПД – це посилення захисту прав громадян у сфері земельних відносин шляхом надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. Люди потребують правової інформації та консультації із земельних питань. Надходить багато запитань щодо укладання, розірвання або зміни умов договору оренди, стягнення орендної плати, а також оформлення правовстановлюючих документів на землю. Також часто звертаються з питаннями встановлення меж земельної ділянки, питаннями добросусідства, присвоєння кадастрового номера земельній ділянці тощо.

Тривалий мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, безліч різних «схем» відчуження прав на землю, безконтрольне користування земельними ділянками за мізерну, часто натуральну плату, корупційні прояви в земельній сфері призвели до того, що значна частина власників землі не мають належних правових знань у земельній сфері, не вміють захищати свої права і законні інтереси, – зазначив директор Житомирського місцевого центру з надання БВПД Олександр Коваль.

Учасники конференції активно долучались до обговорення та обмінювались досвідом. У подальшому тематичні виступи доповідачів увійдуть до окремого наукового збірника.