назад
22.09.21

Фахівців районних центрів соціальних служб інформували про особливості доступу до безоплатної правової допомоги сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах та про можливості відновного правосуддя

Сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах, потребують особливого правового захисту з боку держави, саме такі родини найчастіше потребують безоплатної правової допомоги. Тому спеціалісти київських центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели тренінг для фахівців десяти районних соціальних служб для сім’ї дітей та молоді  з питань особливостей доступу до безоплатної правової допомоги сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Під час заходу присутніх ознайомили з переліком категорій осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, документами, які підтверджують таке право осіб, окремими Стандартами якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі, а також розповіли про можливості проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» у захисті прав дитини.

Нагадаємо, що Стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі є обов’язковим для адвокатів при наданні ними безоплатної вторинної правової допомоги та покликані сприяти своєчасному та якісному наданні громадянам правової допомоги. Тоді ж як оцінювання якості надання адвокатами безоплатної вторинної правової допомоги здійснюють відповідно до цих Стандартів комісії, утворені для цієї мети радами адвокатів регіонів.

 Соціальні служби міста Києва щоденно працюють з людьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Тому фахівці цих служб повинні не тільки інформувати громадян про можливість отримання безоплатної правової допомоги, але і посилювати свою співпрацю з нашими центрами задля успішного вирішення правових проблем киян, – директор Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергій Бреус.

Розповідаючи про проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопаорушення» начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру з надання БВПД у місті Києві Ростислав Поспєєв акцентував увагу на особливостях її реалізації.

Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення – добровільна, позасудова процедура врегулювання конфлікту шляхом переговорів неповнолітнього підозрюваного та потерпілої особи за допомогою медіатора. Під час переговорів сторони обговорюють ситуацію, яка трапилася та намагаються дійти згоди у питаннях щодо усунення шкоди, нанесеною подією, відновлення порушених прав потерпілої сторони та можливостей прийняття рішення про наявність підстав для звільнення від кримінальної відповідальності, або закриття кримінального провадження для неповнолітнього підозрюваного, – Ростислав Поспєєв.

Загалом під час зустрічі фахівці соціальних служб міста розширили свої знання про систему безоплатної правової допомоги, дізналися про проекти, які вона реалізовує та успішні кейси адвокатів та юристів системи, саме вони мають спонукати киян звертатися за вирішенням своїх правових проблем до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.