назад

Фотовиставки, квести, правові консультації й просвітницькі заходи на Сумщині з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми

30 липня світова спільнота відзначає всесвітній день протидії торгівлі людьми. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти. Ця проблема не втрачає актуальності і в ХХІ столітті. З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми в нашій країні щороку проводиться інформаційні кампанії. Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

За ініціативи Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації на Театральній площі міста відбулася інформаційно-просвітницька акція, до участі в якій долучилися фахівці системи безоплатної правової допомоги. Організатори представили чотири локації: інформування пересічних громадян про проблему торгівлі людьми з використанням інсталяції «Невидимі», огляд матеріалів фотовиставки з тематики протидії торгівлі людьми, квест «Лабіринт можливостей», програвання небезпечних ситуацій щодо торгівлі людьми з використанням настільних ігор «ANTI TRAFFICKING», «Ліза подорожує світом» та робота відкритого консультативного майданчику «Людська безпека»: розповсюдження інформаційних тематичних матеріалів.

«До центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги звертаються з питаннями, як отримати відповідний статус, яким є порядок відшкодування, отримання компенсацій. Також ми надаємо поради, як не опинитися в такій ситуації. Перш за все при оформленні документів потрібно мати при собі один екземпляр. Варто залишити копії документів родичам, повідомити їм інформацію щодо свого перебування, домовитися про постійний телефонний зв’язок», – розповів представникам ЗМІ юрист Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Ігор Шпак.

Учасники та перехожі мали можливість поспілкуватись та отримати поради щодо того, як подбати про себе та безпеку своїх рідних.

Наприкінці акції представлено тематичний театральний перфоманс «НЕМАНЕКЕНИ» Сумським родинним театром «Нянькіни».

Долучилися до заходів з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми юристи системи БПД і в інших населених пунктах Сумщини.Так, фахівчиня Білопільського бюро правової допомоги спільно з працівниками «Білопільської публічної бібліотеки імені О.Олеся» провела біля приміщення бібліотеки соціально-інформаційну акцію «Людина не товар». Громадянам розповідали про торгівлю людьми як про злочин, жертвами якого може стати кожен незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації.

А керівник Краснопільського бюро правової допомоги Сергій Куцеренко долучився до проведення круглого столу за ініціативи керівництва Краснопільської селищної ради та  за участю представників органів влади, органів Національної поліції, органів  місцевого самоврядування. Учасники визначили основні напрямки взаємодії органів влади, та відповідно до прийнятої Концепції Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року обговорили  питання виконання Програми й правового захисту постраждалих від торгівлі людьми.

Для дітей та молоді Хухрянського старостинського округу Чернеччинської сільської ради правники Охтирського місцевого центру з надання БВПД провели інформаційно-просвітницьку акцію та правову гру «Ліза та її друзі подорожують світом».

Окрім цього на запрошення фахівців Охтирської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості, юристи Охтирського місцевого центру з надання БВПД Марина Гаранжа та Роман Малюк долучилися до семінару «Торгівля людьми: як захистити себе». Присутнім розповіли про переваги легальної зайнятості як на території України, так і за її межами, а також надали практичні поради як убезпечити себе від трудової експлуатації.

А на базі Шосткинської районної ради відбувся круглий стіл «Протидія торгівлі людьми. Основні заходи запобігання», до якого долучилася юристка Шосткинького місцевого центру з надання БВПД Юлія Зацаринна.

Фахівець Недригайлівського бюро правової допомоги Вадим Терещенко спільно з партнерами провів захід на тему: «Людина не товар і не спосіб заробітку», під час якого обговорили питання правового захисту потерпілих та важливість широкої просвітницької кампанії серед населення.

Також юристи виступили у засобах масової інформації, роз’яснюючи громадськості правові аспекти та наслідки працевлаштування за кордоном. Переглянути відео можна за посиланнями: