назад

Франківські нацгвардійці приєдналися до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року користується підтримкою міжнародної спільноти.

Головна мета кампанії – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидія торгівлі людьми та захист прав жінок.

У військовій частині 1241, що дислокується в Івано-Франківську,  6 грудня відбулася зустріч нацгвардійців із заступницею директора Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Іванною Тичковською.

Упродовж правового заняття нацгвардійці мали нагоду підвищити свою обізнаність із питань запобігання та протидії  насильству в сім’ї, гендерному насильству та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

“Чимало людей досі сприймають насильство як щось неминуче, а деякі просто звикли до нього, і це, насправді, найбільша прикрість і нещастя нашого суспільства. Адже через будь-яке насильство відбувається порушення прав людини, принципів її вільної самореалізації та справедливого існування, права бути собою. Потрібно розуміти, що коли насильство відбувається не тільки стосовно нас самих, але і поруч з нами, у нас удома, чи на вулиці, на наших очах, ми можемо чинити спротив. Наш обов’язок, як активних громадян – втрутитись і зупинити насильство”, – ділиться думками старший солдат Олег Базар.

«Будь-яка сучасна країна визнає людину, її здоров’я та життя найвищою цінністю. Людську гідність і честь ніхто не може принижувати. Свідомий громадянин повинен знати, що будь-які прояви насильства, зокрема ті, які ми раніше такими не вважали. Це порушення прав людини, незалежно від віку, статі чи соціального становища. Не замовчуйте, не приховуйте насильство, кожен має право звернутись по допомогу і повинен допомогти іншому, якщо той страждає від насильства», – наголошує юристка системи надання БПД Іванна Тичковська.

Без подолання насильства, цього згубного суспільного явища, неможливо створити сприятливі умови для самореалізації людини, її вільного волевиявлення, розвитку паритетної демократії, реалізації принципу рівних прав, свобод і можливостей для жінок та чоловіків.