назад
14.09.20

Громадські радники з інклюзії. Навчання

На даний час в Україні триває реформа місцевого самоврядування, яка не можлива без урахування інклюзивних принципів співробітництва.

Забезпечення інклюзивності демократичних процесів в урядуванні та підвищення обізнаності мешканців ОТГ у своїх правах та можливостях забезпечать створення рівних можливостей та комфортних умов для всіх громадян в об’єднаній громаді, у тому числі людей з інвалідністю.

Що таке інклюзія? Інклюзія– процес збільшення ступеня участі всіх громадян у соціумі. На жаль, люди з інвалідністю та їх найближче оточення, особливим чином жінки, виявляються виключеними з важливої сфери суспільного життя.Саме тому дана проблема спрямувала ГО “Паросток” разом з партнером- Регіональним центром з надання БВПД у Вінницькій області до реалізації проєкту “Агенти громадянських змін”.

Довідково: Проєкт реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Метою проєкту є активізація участі членів 27 ОТГ Вінницької області, через розробку та впровадження спеціальної навчальної програми з підготовки громадських радників з інклюзії із числа людей з інвалідністю, їхнього найближчого оточення, особливим чином жінок, а також працівників місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги даних ОТГ протягом 12 місяців.

Підготовлені в рамках Школи громадські радники з інклюзії будуть надавати позаштатні послуги з інклюзивних питань у тандемі з підготовленими працівниками Центрів та Бюро БПД.

Фахівці місцевих центрів та бюро правової допомоги долучились до першого етапу 3-денного навчання Школи з підготовки громадських радників з інклюзії.