назад

Херсонщина: Фахівці бюро правової допомоги вирішили правову ситуацію на користь клієнта БПД без звернення до суду

До відділу «Нижньосірогозьке бюро правової допомоги» Каховського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся мешканець смт Нижні Сірогози стосовно вирішення питання щодо стягнення орендної плати за користування земельною ділянкою та можливості розірвання договору оренди.

Орендар, в порушення умов договору оренди земельної ділянки, не сплачував орендної плати в обумовлені договором строки, маючи велику суму заборгованості станом на день звернення. Не зважаючи на багаторазові дзвінки орендодавця (клієнта), орендар орендну плату не вносив.

Після звернення до відділу «Нижньосірогозьке бюро правової допомоги», з метою досудового врегулювання спору, працівники надали допомогу у вигляді складання та направлення листа-вимоги орендарю, з пропозицією здійснити розрахунок з орендодавцем відповідно до умов укладеного договору. В листі орендаря було попереджено про те, що у разі невиплати коштів орендодавцю питання щодо стягнення заборгованості буде вирішуватись у судовому порядку із застосуванням всіх передбачених цивільним законодавством фінансових санкцій за невиконання вимог договору оренди. Отримавши листа, що був складений фахівцями, орендар сам звернувся до бюро правової допомоги за отриманням роз’яснень щодо наслідків несвоєчасного внесення орендної плати та з метою надання йому допомоги в питанні досягнення компромісу у відносинах з орендодавцем та подальшої співпраці і подовження договірних відносин.

В результаті, орендар, погодився з аргументами фахівців і власника земельної ділянки. Не бажаючи розв’язання спору у судовому порядку, добровільно здійснив  розрахунок з орендодавцем за користування земельним паєм, сторони дійшли згоди про умови подовження дії договору оренди землі.

Таким чином, завдяки професійним діям працівників відділу “Нижньосірогозьке бюро правової допомоги” — Інеси Угорчук та Олени Садловської, конфліктна ситуація була вирішена на користь клієнта БПД, оперативно та без звернення до суду.