назад

Херсонщина: молодь дізналася, як захиститися від дискримінації та насильства

25 листопада щорічно відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок (англ. International Day for the Elimination of Violence against Women), проголошений 17 грудня 1999 року Генеральною Асамблеєю ООН з метою підвищення обізнаності широкої громадськості про системне насильство проти жінок всього світу.

Цього ж дня в Україні стартувала щорічна масштабна акція «16 днів проти насильства», яка триватиме до 10 грудня та  має на меті привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, дискримінації в суспільстві, а також протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

У межах акції та в рамках правознавчого аспекту діяльності Центру соціально-психологічної та правової підтримки, який діє на базі Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова, 25 листопада заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонскій області Олена Іпатенко провела лекцію для здобувачів освіти Херсонського професійного ліцею зв’язку та поліграфії на тему: «Протидія дискримінації та насильству».

Детальніше у презентації

Також спікерка зупинилася на проблемі домашнього та інших форм насильства в Україні. Торкаючись теми домашнього насильства, Олена Іпатенко зазначила: «Дуже часто жертва насильства сприймає ставлення кривдника як нормальну поведінку та вважає наслідком своєї «поганої» поведінки. Це стосується як дорослих, так і дітей, тому без стороннього втручання в такій ситуації обійтися неможливо. Важливо, щоб насильство не замовчувалося, адже воно не є нормою, це проблема не окремих осіб, а суспільства загалом».

Крім того, присутні отримали від юристки алгоритм дій, куди звертатися, щоб захиститися від домашнього та інших форм насильства.

Наприкінці заходу молодь мала можливість задати питання за темою заходу та отримати вичерпні відповіді.

Крім того, Олена Іпатенко надала усім охочим індивідуальні юридичні консультації з питань, які їх цікавили, в тому числі і щодо домашнього та інших форма насильства.