назад

Херсонщина: слухачам «Школи волонтерів» благодійного фонду «Мій Дім» презентували проєкт «Волонтер БПД»

23 жовтня заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Олена Іпатенко в рамках «Школи волонтерів» БФ «Мій Дім» провела мотиваційний правопросвітницький захід для майбутніх волонтерів, які опікуватимуться людьми, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Олена Іпатенко на початку свого виступу презентувала слухачам систему безоплатної правової допомоги (БПД) Херсонщини, розповіла про особливості роботи Регіонального центру, місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) та бюро правової допомоги регіону. Далі юристка акцентувала увагу на видах БПД: первинній та вторинній, особливостях надання такої допомоги різним категоріям осіб у кримінальних, адміністративних та цивільних справах, а також шлях її отримання на Херсонщині, в тому числі і дистанційно. Кожен з присутніх отримав контакти, за якими він може звернутися за юридичною допомогою від держави.

Далі спікерка зазначила, що відповідно до чинного законодавства волонтерська діяльність – це добровільна, соціально спрямована, неприбуткова форма благодійної діяльності, що здійснюється волонтерами шляхом надання волонтерської допомоги (роботи та послуг, що безоплатно виконуються і надаються волонтерами). Не є волонтерською діяльністю безоплатне виконання робіт або надання послуг особами, що здійснюється на основі сімейних, дружніх чи сусідських відносин. Одним із напрямків волонтерської діяльності є надання волонтерської допомоги людям, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Юристка акцентувала увагу присутніх на тому, що волонтерська діяльність є безоплатною, тобто вона не принесе матеріальної вигоди волонтеру. Натомість волонтер може отримати для себе багато нематеріальних благ: реалізацію себе на новому поприщі діяльності, корисні та перспективні знайомства, відчуття своєї значущості для громади,  реалізацію власної потреби робити добро тощо, навіть може кардинально змінити свій напрямок діяльності.

Далі Олена Іпатенко зазначила, що волонтерство в Україні наразі активно впроваджується, в тому числі і системою безоплатної правової допомоги, де цьогоріч активно запрацював проєкт «Волонтер БПД».

Спікерка розповіла присутнім про цей проєкт, зазначила, що Регіональний центр з надання БВПД у Херсонській області вже має 6 активних волонтерів. Залучаються волонтери для надання волонтерської допомоги за такими напрямами волонтерської діяльності у сфері надання БПД: участь у підвищенні правової свідомості, культури та обізнаності населення (правопросвітництво), зокрема учать у заходах з інформування громадян про право на БПД та порядок його реалізації; участь у забезпеченні доступу населення до БППД та БВПД, зокрема сприяння у розміщенні інформації, здійснення перенаправлення, комунікація з об’єднаними територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та спілками, благодійними фондами; сприяння взаємодії Центру з партнерськими організаціями.

Наостанок Олена Іпатенко побажала майбутнім волонтерам удачі, витримки та наснаги і зазначила, що ті з присутніх, хто вирішить на волонтерських засадах допомагати людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, мають розуміти, що легко їм не буде, як фізично, так і емоційно, але кожному з волонтерів така діяльність обов’язково принесе нові знання та новий досвід, а також можливість відчути себе важливим для суспільства тут і зараз.