назад

Херсонщина: Як вберегти себе від шахрайства у фінансовій сфері?

Шахрайство у фінансовій сфері з кожним роком набуває все більших масштабів. Використання новітніх інформаційних технологій, безготівкової форми розрахунків полегшує нам життя, але і шахраям теж. Злочинці вигадують нові схеми, як заволодіти нашими коштами. Нерідко все це залишається безкарним.

Про види відповідальності за порушення фінансового законодавства, причини та механізми скоєння шахраями таких злочинів спілкувалися на черговій інформаційній годині заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко зі студентам 3 курсу спеціальності «Право» Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ.

Законодавством України за шахрайство передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.

Так, стаття 190 Кримінального кодексу України загалом визначає шахрайство як заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.

З шахрайством можна зустрітися найчастіше у мережі Інтернет. Це може бути покупка або продаж товарів через дану мережу, новина про те, що особа потребує допомоги тощо. Крім того, ще досить поширеним є телефонне шахрайство, коли шахрай намагається переконати жертву повідомити фінансовою інформацію, переказати кошти на певний рахунок тощо.

Як не потрапити на гачок шахраїв?

  1. якщо здійснюєте покупку в мережі Інтернет – оплачуйте товар після отримання;
  2. купуйте онлайн на перевірених сайтах або перевіряйте відгуки щодо сайтів, продавців, віртуальних магазинів;
  3. у жодному випадку не слід розголошувати реквізити платіжних карток (термін дії, код CVС2/CVV2, ПІН-код) та персональні дані, а також логін/пароль для входу у веббанкінг, одноразові паролі для проведення додаткової автентифікації тощо;
  4. створюйте складний пароль для інтернет-банкінгу, соціальних мереж тощо. Не використовуйте в паролі особисту персональну інформацію;
  5. підключіть SMS-інформування стосовно операцій з платіжною карткою;
  6. не слід робити покупки або оплачувати комунальні послуги, заходити до онлайн-банкінгу через мережу Wi-Fi в публічних місцях  або використовувати інтернет через комп’ютери в публічних місцях.

Якщо ж Ви стали жертвою шахраїв, необхідно негайно повідомити про це банк зателефонувавши на гарячу лінію і заблокувати картку та крім того, зверніться до правоохоронних органів.

По завершенню заходу, Олена Іпатенко розповіла студентам, що система БПД розпочала набір волонтерів у сфері надання безоплатної правової допомоги.

Щоб стати волонтером БПД необхідно:

  1. Заповнити анкету: https://cutt.ly/hlq3RxH;
  2. Пройти дистанційний курс «Основи волонтерської діяльності» та отримати електронний сертифікат: http://academy.legalaid.gov.ua;
  3. Пройти співбесіду з представником центру.

Деталі тут: https://cutt.ly/2lxrWn4