назад

Херсонщина: ЗМІ відіграють головну роль в інформуванні населення про систему безоплатної правової допомоги

16 листопада працівники радіо, телебачення та зв’язку відзначають професійне свято. Завдяки їх праці українці дізнаються найактуальніші новини зі всього світу. Ми маємо доступ до інформації в будь-який час доби та в будь-якому місці. Ми можемо просто їхати у транспорті на роботу, навчання або по інших справах та почути по радіо про головні події, які відбуваються на даний час, а також правові консультації юристів системи безоплатної правової допомоги. А після важкого робочого дня прийти додому, ввімкнути телевізор та вибравши необхідний нам канал, дізнатися про те, що відбувалося у всьому світі, поки ми працювали. Тому з легкістю можна сказати, що інформаційний потік оточує нас повсюди: слухаючи радіо, дивлячись телевізор, користуючись смартфонами.

Система безоплатної правової допомоги не відстає від інформування громадян через комунікацію з радіо та телебаченням. Тому з метою забезпечення об’єктивного інформування населення про систему безоплатної допомоги, а також висвітлення найактуальніших правових проблем, юристи центрів безоплатної вторинної правової допомоги на постійній основі здійснюють просвітницькі заходи у різних форматах.

Фахівці регулярно надають правові консультації, відповідають на питання слухачів та глядачів у прямих теле- радіоефірах. Лише за останні місяці слухачі радіо мали змогу отримати відповіді на такі питання: «Як отримати грошову компенсацію за невикористані щорічні  відпустки без звільнення?», «Хто має право на податкову знижку на навчання?», «Чи однаково регулюються майнові відносини чоловіка та жінки у офіційному шлюбі та без його оформлення?», «Чому працівникові нараховують одну суму зарплатні, а отримує він зазвичай меншу суму?», «Які відрахування здійснюються з заробітної плати та які обмеження цих відрахувань встановлюються законодавством?», «Як прийняти спадщину спадкоємцем, який спільно проживав зі спадкодавцем, але певний час був відсутній і повернувся з тривалого відрядження після закінчення строку для прийняття спадщини?», «Порядок та строки прийняття спадщини?», «Чи може спадкоємець відмовитися від прийняття спадщини?», «Як розпізнати та припинити економічне домашнє насильство?», « Куди звертатися за допомогою жінкам у разі порушення їх права на гендерну рівність?»

Система безоплатної правової допомоги – це дієвий інструмент держави в забезпеченні рівності громадян до правосуддя. Наше основне завдання – допомогти людям дізнатися про свої права, навчитися їх захищати та створити стійку правову свідомість населення» – зазначила директорка Регіонального центру з надання БВПД Марина Єлисєєва.

Регіональний центр з надання БВПД співпрацює з радіостанцією «Українське радіо.Херсон», де виходить щотижнева передача «Право знати» та часто надає консультації у прямих ефірах передачі «Про це говорять». А також є частим гостем у новинах на телеканалі Суспільне: Херсон.

Заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД Олена Іпатенко під час спілкування з журналістами телеканалу Суспільне: Херсон

Олена Іпатенко у прямому ефірі програми «Про це говорять» на хвилі Українського радіо.Херсон

Каховським місцевим центромом з надання БВПД постійно здійснюються правопросвітницькі заходи на радіостанціях «Лепетиха FM», «Новокаховське міське радіо» у форматі виступів у рубриках «Безоплатна правова допомога» та «Мовою закону».

Заступниця начальника Великолепетиського бюро Юлія Кривов’яз в ефірі місцевої радіостанції Лепетиха ФМ

Головний спеціаліст Новокаховського бюро правової допомоги Ірина Зальвовська в прямому у ефірі радіостанції Новокаховське міське радіо

Білозерське бюро правової допомоги регулярно роз’яснює слухачам радіо Станіславської ОТГ Білозерського району «Радіо Голос громади» доступною мовою для громадян правову інформацію.

Місцеві центри в межах своєї юрисдикції співпрацюють з представниками друкованих засобів масової інформації, яким систематично надають інформаційні матеріали для друку.

З нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку команда системи безоплатної вторинної правової допомоги вітає всіх фахівців із професійним  святом,  бажаємо вам успіхів та професійного розвитку, щоб інформація була актуальною та оперативною, подача і контент – унікальними, а рейтинги – найвищими!

Дякуємо за співпрацю!