назад

Хмельниччина: на юридичні теми спілкувалися з мешканцями Волицького старостинського округу

На Хмельниччині триває реалізація проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестиції у сільське господарство в Україні». Зокрема, в межах Програми юристи Красилівського бюро правової допомоги 28 січня відвідали Волицький старостинський округ, де консультували громадян із земельних питань та спілкувалися зі школярами про їхні права.

Виїзний прийом громадян на базі Волицького старостинського округу Красилівської міської територіальної громади організували юристи Красилівського бюро правової допомоги, що є відділом Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Первинну правову допомогу, як з питань земельного права, так і житлового та сімейного, мешканцям округу надавали фахівці бюро Тетяна Мельничук та Валентин Галюк.

З охочими провели також тематичну бесіду на тему земельної реформи в Україні. Учасники обговорення дізналися, як знайти вільну земельну ділянку та присвоїти їй кадастровий номер, як успадкувати земельну ділянку. Під час розмови йшлося про право кожного громадянина на безоплатну приватизацію земельної ділянки, про оформлення права власності на ділянку, відкриття ринку сільськогосподарських земель, яке відбудеться в липні 2021 року.

«Законодавством встановлено обмеження на обсяг землі сільськогосподарського призначення, яка може бути зосереджена в одних руках – це 100 гектарів для фізичних осіб та 10 000 гектарів для юридичних осіб. Землю не зможуть купувати іноземці, особи з подвійним громадянством та юридичні особи, у складі яких є іноземці, або вони пов’язані з терористичними організаціями. До того ж всі розрахунки мають проводитися тільки в безготівковій формі», – пояснила заступниця начальника Красилівського бюро правової допомоги Тетяна Мельничук.

Принагідно працівники відділу зустрілися зі старостою Волицького старостинського округу Валентиною Сторожук, з якою обговорили порядок надання правової допомоги жителям округу та алгоритм звернення по безоплатну вторинну правову допомогу.

А під час візиту до місцевої школи поспілкувалися з учнями 10 класу. Для них організували захід під відкритим небом на тему: «Права та обов’язки школярів як учасників освітнього процесу». Підліткам роз’яснили, які права мають учні, куди звертатись, щоб їх відстояти, як держава дбає про захист прав дітей. Окремо поговорили про відповідальність неповнолітніх: з якого віку настає кримінальна відповідальність, що варто знати, щоб не порушувати Закон, до чого призводять необмірковані вчинки.