назад

Хмельниччина: працівникам органів влади та місцевого самоврядування розповідали про право на правову допомогу

Про конституційне право на безоплатну правову допомогу  говорили під час  тематичних  зустрічей з трудовими колективами органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування у Старокостянтинові, Красилові та Теофіполі.

Право на правову допомогу – це гарантована державою можливість кожної особи отримати таку допомогу в обсязі та формах, визначених законодавством, незалежно від характеру правовідносин особи з іншими суб’єктами права. Ця теза була головною під час зустрічей юристок Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної  правової  допомоги, зокрема й бюро правової допомоги – відділів центру в Красилові та Теофіполі, з працівниками місцевих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування. Тема бесід – «Конституційне право громадян України  на безоплатну правову допомогу».

Важливу роль у забезпеченні реалізації, захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина в Україні як демократичній, правовій державі відведено праву особи на правову допомогу, закріпленому у статті 59 Конституції України. Це право є одним із невід’ємних прав людини і має загальний характер.

«У частині першій цієї статті зазначено, що «кожен має право на правову допомогу». «Поняття «кожен» охоплює всіх без винятку осіб – громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України. Реалізація права на правову допомогу заснована на дотриманні принципів рівності всіх перед законом та відсутності дискримінації за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками», – наголосила юристка Старокостянтинівського місцевого центру з надання БВПД Оксана Балясна.

Учасникам заходів також презентували мобільний додаток «Безоплатна правова допомога», за допомогою якого кожен, хто потребує юридичної допомоги, може не лише перевірити, чи належить до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу, а й замовити адресну правову консультацію, скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid, дізнатися контакти найближчої точки доступу до правової допомоги та автоматично зателефонувати на єдиний номер системи БПД 0 800 213 103 для отримання консультації.