назад

Хмельниччина: школярі Теофіполя вчилися розпізнавати булінг

Правовий урок для учнів 9 класу Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 провели фахівчині Теофіпольського бюро правової допомоги, що є відділом  Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Тема зустрічі – як розпізнати та запобігти цькуванню.

Під час заходу юристки разом з учнями розглянули типові ознаки булінгу, обговорили, хто може бути учасником цькування та де найчастіше виявляється це явище, проаналізували етапи булінгу – від зародження до найвищої точки загострення. А відтак з’ясували, чим відрізняється булінг від звичайної сварки чи конфлікту.

«Насильство в освітньому середовищі має різний характер і природу. Найнебезпечнішим є повторюваність випадків насильства. Саме систематичні насильницькі дії є булінгом або цькуванням», – зазначила Мирослава Майдан.

У другій частині уроку, яку присвятили Всесвітньому дню дитини, що відзначається кожного року 20 листопада з нагоди прийняття Генеральною Асамблеєю ООН 1989 року Конвенції про права дитини, юристки бюро правової допомоги розповіли школярам про основні положення Конвенції ООН про права дитини, а також пояснили, які права гарантує їм українське законодавство, як можна скористатися цими правами та відстояти їх при потребі.

Працівники бюро розтлумачили учням основні норми Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині отримання безоплатної правової допомоги та доступу до безоплатної вторинної правової допомоги дітей.

«Діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту, мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги», – звернула увагу школярів Мирослава Майдан, завершуючи урок.