назад

Хто і як визначає місце проживання дитини після розлучення батьків

Часто при розлучені подружжя домовляється усно з ким надалі буде проживати дитина. Але з часом про таку довірливу домовленість колишній чоловік чи дружина  можуть просто забути і згадати про відсутність рішення чи договору про визначення місця проживання дитини.

Саме на цю тему з працівниками апарату та служби у справах дітей Глибоцької районної державної адміністрації спілкувалася фахівчиня  Глибоцького бюро правової допомоги Яніна Богдан.

«Місце проживання малолітньої дитини визначається за згодою батьків, якщо дитина не досягла 10 років (ст. 160 Сімейного кодексу України). Якщо ж дитині від 10 до 14 років, вона спільно з батьками бере участь у прийнятті рішення щодо свого місця проживання. В свою чергу дитина, якій виповнилося 14 років та батьки якої проживають окремо, самостійно приймає рішення щодо місця свого проживання. У разі, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішити орган опіки та піклування або суд», – зазначила Яніна Богдан.

Під час заходу учасники активно обговорювали питання прав батьків на визначення місця проживання дитини, укладення відповідного договору, вирішення спору між  батьками через органи опіки та піклування, а також у судовому порядку.