назад

І консультації надавали, і про ринок землі поінформували

Ринок землі має запрацювати в Україні  вже з 1 липня 2021 року. Які законодавчі новації  передбачені, як реалізувати своє право на землю та захистити. Про ці та інші питання розповідали працівники системи безоплатної правової допомоги Полтавщини під час правопросвітницьких заходів та роботи мобільних точок доступу до БПД у рамках реалізації проекту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

Для мешканців села Артелярщина Зіньківського району для мешканців фахівець   бюро правової допомоги  Сергій Корнійко спільно з заступником голови Зіньківської районної державної адміністрації Миколою Хоменком провели для мешканців громади семінар  на тему «Земельна реформа в Україні».

Юрист зазначив, що метою реформи є забезпечення реалізації конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю, формування спроможних територіальних громад шляхом передачі в їх розпорядження сільськогосподарських земель державної власності як основного засобу виробництва та економічного розвитку територій, прозоре та ефективне управління земельними ресурсами.

«Основними цілями земельної реформи є запровадження прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення, а також прозоре та ефективне управління земельними ресурсами»,  – додав він.

Сергій Корнійко також розповів про особливості здійснення купівлі-продажу земельних ділянок після набрання 1 липня 2021 року чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення».

Микола Хоменко акцентував увагу присутніх на повноваженнях Зіньківської об’єднаної територіальної громади та Зіньківської РДА в сфері земельних правовідносин.

По завершенню заходу на базі Артелярщинської сільської ради працював мобільний  пункт доступу до БПД. Відвідувачів  цікавили питання  приватизації земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд із земель комунальної власності, порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України та ін.

Задля інформування жителів сільської місцевості, які є власниками земельних ділянок про реалізацію програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», юрист  Машівського  бюро правової допомоги Максим Дворовенко провів лекційне заняття з  учасникам Селещинського «Університету ІІІ віку».

Укладення та розірвання договору оренди земельного паю – є тими питаннями, з якими доволі часто виникають спірні ситуації, та як показує практика, не на користь орендодавця. Тому актуальною темою для зустрічі з мешканцям села Селещина стала тема «Оформлення договору оренди земельного паю».

Під час заходу юрист проінформував присутніх про те, як правильно укладається договір оренди землі; який порядок визначення розміру орендної плати та принципи його обчислення, за яких умов можна змінити, припинити або поновити договір оренди та як вирішуються спори, пов’язані з орендною платою за землю.

По завершенню заходу всі бажаючі мали можливість отримати консультації та роз’яснення з правових питань в рамках роботи мобільного консультаційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги.