назад

Інформаційні семінари для осіб поважного віку “Майнові права, як захистити”

Головним спеціалістом відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Васильченко Дар’єю та  менеджеркою  ГО «Центр Поділля-Соціум» Іриною Пущик  було проведено  інформаційні семінари  для людей поважного віку у рамках проєкту «Захист майнових прав людей поважного віку» в процесі реалізації грантового проєкту «Захист майнових прав людей поважного віку», що реалізовується ГО «Суспільство і право» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Метою проєкту «Захист майнових прав людей поважного віку»-сприяння захисту майнових прав громадян похилого віку та здійснення профілактичних заходів із запобігання втрати майна, шляхом підвищення правової обізнаності людей похилого віку через проведення інформаційно-просвітницьких заходів.

Фахівці Вінницького МЦ у жовтні 2020 року провели наступні заходи:

21.10.2020 – Як правильно передати майно дітям, забезпечивши власну старість. Договір довічного утримання та договір дарування: поняття, плюси та мінуси.

23.10.2020 – Особливості  спадкування за законом та заповітом, спадковий договір.

27.10.2020 – Захищай свої права! Особливості способів захисту: досудовий та судовий.

30.10.2020 – Особливості приватизації землі, основні поняття та покрокові інструкції.

У рамках семінарів, учасники та учасниці ознайомились з правовими аспектами передачі майнових прав та дізнались про відмінності  між договором довічного утримання та договором дарування: поняття, плюси та мінуси,  дізнались інформацію з питань спадкування та особливості оформлення заповіту, про доступ до  правової допомоги від держави для людей поважного віку та документи, які необхідні для отримання саме безоплатної вторинної правової допомоги, ознайомились із інформацію про систему судоустрою України та про альтернативні способи захисту своїх прав та законних інтересів.