назад

Інформаційно-роз’яснювальний захід для працівників поліції Чернігова

02 вересня директор Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Ірина Протченко спільно з директором Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимиром Бобруйком зустрілись з працівниками поліції Чернігова. В ході заходу присутніх інформувалось про роботу системи безоплатної правової допомоги та сервісів, доступ до яких забезпечується центрами та бюро правової допомоги.

За минулий рік система БПД розпочала   реалізацію одразу двох  всеукраїнських проектів, які мають на меті посилити правову поінформованість населення,  а саме: проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення», що впроваджується  Міністерством юстиції України та Офісом генерального прокурора та реалізовується на базі системи безоплатної правової допомоги та проект «Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», який реалізовується системою безоплатної правової допомоги.

Ірина Протченко розповіла присутнім детальніше про проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення, застосовується за чотирьох умов:

– Перша – наявність потерпілої сторони;

– Друга – якщо неповнолітній вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості;

– Третя – визнання неповнолітнім факту вчинення злочину;

– Четверта – і неповнолітній, і потерпілий дали згоду на участь у програмі.

У випадку, якщо обставини кримінального провадження відповідають умовам Порядку реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину», прокурор інформує неповнолітнього, його законного представника та потерпілого про можливість реалізації Програми  шляхом залучення Регіональним центром з надання БВПД посередника та укладання угоди про застосування Програми.

Посередниками у цьому процесі виступають адвокати, які співпрацюють із системою. Вони сприяють сторонам у примиренні та допомагають з’ясувати, якого саме відшкодування потребують сторони.

Таким чином, медіація вже на ранньому етапі сприяє виведенню неповнолітніх правопорушників із кримінального процесу, допомагає уникнути кримінального світу. Це не означає, що порушник взагалі не нестиме відповідальність, адже він має відшкодувати заподіяну шкоду потерпілому, а також пройти процес ресоціалізації. А далі з неповнолітнім працюватимуть спеціалісти, щоб допомогти вирішити проблеми, які призвели до правопорушення.

Окрім цього, Ірина Протченко поінформувала присутніх, як можна отримати правову допомогу онлайн. Завантажити застосунок «Безоплатна правова допомога» можна у Google Play чи App Store за посиланням: https://bit.ly/3hwwgqR.

Крім того, внутрішньо переміщені особи, постраждалі від ґендерно зумовленого насильства й торгівлі людьми, ветерани АТО/ООС та члени сімей загиблих, особи з інвалідністю можуть отримати правову інформацію з широкого кола питань ще й завдяки іншому мобільному застосунку – «Твоє право».

Застосунок «Твоє право»:

  • цілодобово доступний у смартфоні;
  • працює онлайн та офлайн;
  • доступний українською й російською мовами;
  • інформує про всі найважливіші новини через push-повідомлення;
  • дозволяє зберігати вибрані статті в особистому кабінеті (функція «додати до обраного»);
  • має функцію поширення інформації через кнопку «поділитися інформацією».

Завантажити застосунок у телефон можна за цим посиланням: https://bit.ly/3iorbkE

Також отримати юридичні консультації онлайн можна через:

Володимир Бобруйко зазначив, що місцевими центрами надається допомога у цивільному та адміністративному процесах, а також, якщо особа належить до числа суб‘єктів на отримання безоплатної вторинної правової допомоги – центром може залучатися  адвокат для здійснення представництва у кримінальних справах.

Також, було наголошено, що особи, постраждалі від домашнього насильства належать до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу. Для підтвердження такого статусу особі необхідно надати центру повідомлення про внесення відомостей до єдиного реєстру досудових розслідувань стосовно вчинення домашнього насильства щодо неї, або талону про подачу заяви до поліції про факт вчинення домашнього насильство щодо неї.