назад

Інформування мешканців громад про земельну реформу активізують фахівці БПД на Закарпатті

З метою покращення співпраці з представниками місцевого самоврядування та поінформованості мешканців територіальних громад щодо реалізації земельної реформи в Україні та проєкту Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарства, фахівці безоплатної правової допомоги проводять регулярні консультування громадян та правопросвітницькі заходи по всій області.
Зокрема, 9 липня, команда представників Виноградівського бюро правової допомоги, Хустського місцевого центру та Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області провели робочу зустріч із головою Вилоцької територіальної громади Степаном Ковачом. У межах зустрічі сторони обговорили шляхи співпраці між бюро та громадою, зокрема, домовилися про проведення регулярних виїзних консультувань мешканців громади, розміщення інформаційних матеріалів у приміщенні селищної ради та проведення спільних правопросвітницьких заходів для мешканців та працівників ТГ.
У рамках виїзду, відбувся правопросвітницький захід для працівників ТГ на тему «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство». Керівники Регіонального центру з надання БВПД Василь Попадинець та Хустського місцевого центру Аліса Богдан поінформували учасників заходу про їхнє право на правову допомогу за рахунок держави та можливість вирішення життєвих проблемних питань у правовому полі. Йшлося про право осіб, які перебувають під юрисдикцією України на БПД у кримінальних та адмінзатриманнях, цивільних справа тощо.
Представник Виноградівського бюро правової допомоги Світлана Белень розповіла присутнім про новели закону про земельну реформу, а також надала роз’яснення з питань, які цікавили учасників заходу. Фахівець зазначила, що у березні 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який набирає чинності з 1 липня 2021 року.
Також упродовж 8-9 липня заступник директора Регіонального центру Лариса Фучко та начальник відділу комунікації та правопросвітництва Оксана Дудаш провели моніторинг роботи Берегівскього та Виноградівського бюро правової допомоги та проведення правопросвітницького заходу для працівників Вилоцької громади.
Якщо вам потрібна правова допомога з будь яких питань, у тому числі – у галузі земельних правовідносин, ви можете:
зателефонувати за безкоштовним номером системи надання БПД – 0 800 213 103;
звернутися до місцевих центрів та бюро правової допомоги (контакти: https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/);
відвідати дистанційні або мобільні пункти доступу до БПД, графік роботи яких можна дізнатися в найближчому місцевому центрі/бюро правової допомоги;
поставити запитання у месенджер Facebook-сторінки системи надання БПД: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid;
переглянути правові консультації на довідково-інформаційній платформі правових консультацій «WikiLegalAid» за посиланням: https://wiki.legalaid.gov.ua/;
скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням: https://bit.ly/3hwwgqR.