назад

Інтеграція системи надання безоплатної правової допомоги в новостворені громади Сумщини

Початок нового 2021 року Конотопський місцевий центр з надання БВПД  розпочав із зустрічей з новообраним керівництвом територіальних громад. Метою таких зустрічей є сприяння та розширення  інтеграції первинної і вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад шляхом налагодження та розгортання співпраці між системою БПД, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування.

Під час зустрічей директор центру Олександр Муха зосередив увагу на переорієнтації системи БПД з надання правової допомоги  окремим фізичним особам на посилення правової спроможності окремих громад, що в свою чергу передбачає активне та ефективне поглиблення співпраці з ОТГ, активізація проведення правопросвітницьких заходів в он-лайн форматі на потрібні та актуальні для громади теми,   функціонування мережі  дистанційних та мобільних пунктів доступу до БПД, скайп-консультування, розвиток мереж партнерів та незалежних провайдерів БПД.

З головою новоствореної Попівської громади Анатолієм Боярчуком був підписаний Меморандум про взаємодію та співпрацю, який передбачає  проведення навчальних заходів (семінарів, тренінгів, майстер-класів) з питань посилення правової спроможності громад та забезпечення прав громадян, спільна підготовка та розповсюдження методичних матеріалів з питань, які турбують жителів ОТГ, розроблення та впровадження нових інструментів реалізації ініціатив громадян та ГО на місцевому рівні.

Також про напрямки співпраці говорили директор Конотопського місцевого центру з надання БВПД Олександр Муха та селищний голова Липоводолинської громади Володимир Штанько.

«Місцеві громади лише виграють від співпраці із центром безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема з відділами центру – бюро правової допомоги, які працюють на території громад. Адже це послаблює соціальну напругу та підвищує авторитет місцевої влади, а жителі ОТГ отримують можливість скористатися якісними правовими послугами», – зазначив директор Конотопського місцевого центру з надання БВПД Олександр Муха.

За результатами зустрічі сторони погодили всі організаційні, правові та інші питання подальшої спільної роботи у 2021 році та підписали Меморандум про взаємодію та співпрацю.