назад

Коло партнерів системи БПД Полтавщини розширюється

Розвиток партнерства, налагодження комунікацій, довіра до партнерів та постійне вдосконалення роботи – це одні із векторів роботи системи БПД Полтавщини, які орієнтовані на покращення якості правової допомоги, підвищення правової обізнаності громадян та захист їх прав. Задля досягнення цих цілей ми постійно ведемо пошук партнерів та розширюємо їх коло.

16 вересня 2021 року Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області та Полтавська торгово-промислова   підписали Меморандум про співпрацю. Документ має на меті сприяти  забезпеченню доступу громадян до правової інформації, якісній та своєчасній правовій допомозі, належному захисту  прав громадян та розвитку правопросвітницького напряму по роботі з населенням.

Угоду своїми підписами закріпили очільник системи БПД області Олександр Черчатий та президент Полтавської торгово-промислової   палати Володимир Борисенко.

Відповідно до документу, спільне завдання сторін – це  інформування громадян про їх права, проведення правопросвітницьких заходів, спрямованих на роз’яснення основоположних прав та гарантій громадян, можливостей їх реалізації та захисту, інформування про можливості системи БПД, надання первинної правової допомоги у вигляді консультацій для працівників підприємств.

Задля ефективної реалізації Меморандуму Сторони здійснюватимуть співпрацю щодо налагодження взаємодії між інституціями, представниками місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо вжиття спільних заходів у напрямі забезпечення надання безоплатної правової допомоги мешканцям Полтавської області; організації та проведення спільних заходів; розроблення та реалізація спільних проектів та /або програм, спрямованих на утвердження верховенства права та посилення гарантів прав і свобод мешканцям Полтавської області; проведення спільної діяльності, спрямованої на висвітлення основних напрямів співпраці та питань, що становлять спільний інтерес, на офіційних веб-ресурсах Сторін.

Під час підписання Меморандуму очільник системи БПД Олександр Черчатий  презентував присутнім  роботу системи БПД області, розповів про напрацювання працівників Регіонального, місцевих центрів та бюро правової допомоги області, висвітлив особливості роботи, зокрема у напрямі співпраці з органами місцевого самоврядування шляхом прийняття та реалізації Програм правової освіти населення, поінформував про кількісні та якісні показники у роботі  щодо надання правової допомоги та правопросвітництва в області.

Участь у підписанні Меморандуму взяли  також і представники органів місцевого самоврядування з різних регіонів України.

Представників  органів місцевого самоврядування цікавили теми прийняття  Програм правової освіти у відповідних громадах, робота щодо їз виконання, особливості фінансування системи БПД, захисту прав дітей та проведення правопросвітництва у регіоні.

«Правопросвітництво  є одним із пріоритетів у роботі фахівців системи безоплатної правової допомоги Полтавщини. Задля цього ми активно співпрацюємо з  партнерами, територіальними громадами, навчальними закладами. Громадськими організаціями.  Важливою цільовою аудиторією з якою проводиться активна робота щодо інформування про їх права, обов’язки, відповідальність, захист їх прав, в тому числі і завдяки системи БПД, є діти. Адже вони окрім консультацій мають право на захист їх прав у суді, складання документів процесуального характеру юристами та адвокатами, які співпрацюють із системою БПД. Активно проводиться робота щодо інформування неповнолітніх про проєкт відного правосуддя.  Суть програми відновлення – дати дитині другий шанс, ресоціалізувати її та запобігти вчиненню повторних правопорушень» – відзначив Олександр Черчатий.

По завершенні заходу учасники мали можливість ознайомитися з роботою Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Отримати фахову правову допомогу громадяни можуть звернувшись до відповідних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40.,тел. (0532) 56-02-88.

Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Небесної сотні, 54, тел.. (05366) 3-00-38.

Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги   знаходиться за адресою: м. Лубни, вул. Монастирська 17 (у дворі суду), тел. (05361) 61-120.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103, який обслуговується Всеукраїнським контактним центром системи безоплатної правової допомоги. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.