назад

Для другокласників Ужгородської школи ім. В.Гренджі-Донського провели тематичний урок про протидію булінгу

На жаль, знущання в школі нині не рідкість, з цим ганебним явищем стикаються від 49 до 60 відсотків дітей в Україні, 36% з яких не розповідають про це ні вчителю, ні батькам. Діти переживають булінг мовчки, бо не вірять, що хтось допоможе їм у цій ситуації.
З метою запобігання та попередження булінгу у шкільному середовищі, 5 жовтня фахівці Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області Оксана Дудаш та Ужгородського місцевого центру – Марія Рішко провели тематичний урок для учнів 2-х класів Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 ім.В.Гренджі-Донського.
У доступній формі школярі дізналися, що булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском. Також фахівці ознайомили дітей із видами булінгу та порадили, як поводитися у таких випадках. Якщо дитина стала жертвою або свідком булінгу, вона повинна про це розповісти батькам, класному керівнику, психологу чи керівництву школи. Якщо ситуація не стабілізується, необхідно звертатися у поліцію, або ж телефонувати на «гарячу лінію» з питань насильства та захисту прав дітей за номером 0800500225.
Як порадила Оксана Дудаш, аби подолати знущання в школі, варто знайти друзів, які будуть поряд, коли кривдник вирішить поуправлятися в дотепності. Удвох або втрьох простіше дати йому відсіч, ніж поодинці. Також агресор чіпляється до того, хто емоційно реагує на його кепкування, образи тощо.
Марія Рішко розповіла, що за скоєння булінгу передбачена адміністративна відповідальність та штрафні санкції. Зокрема, вчинення булінгу щодо неповнолітньої чи малолітньої особи карається штрафом від 850 до 1700 грн., або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин. Окремо передбачена і відповідальність за приховування фактів булінгу.
Діти активно долучалися до спілкування на тему булінгу, відповідали на питання юристів та з зацікавленістю взяли участь в інтелектуальній грі «Упіймай право за хвіст», у межах якої розпізнавали справжні й вигадані права. Насамкінець, школярі долучилися до акції «Стоп БУЛІНГ!», у знак підтримки якої поставили власні підписи своїми «кольоровими» долоньками!
За потреби звертайтеся до фахівців системи безоплатної правової допомоги у найближчі місцеві центри чи бюро правової допомоги, або ж телефонуйте за єдиним номером контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0800213103 (дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів, цілодобово).
Разом – проти булінгу!