назад

Коментар Олени Іпатенко: куди звертатись особам, які опинилися у складних життєвих обставинах?

13 жовтня у новинах на телеканалі Суспільне Херсон вийшов сюжет, у якому йшла мова про 55-річну Олена Тисленко, яка три роки жила на залізничному вокзалі у Херсоні, а з 13 жовтня проживає у Білозерському районному територіальному центрі соціального обслуговування і надання соціальних послуг. Олена Тисленко опинилась у складних життєвих обставинах. Жінка приїхала до Херсона з Луганська три роки тому. До цього жила у Запоріжжі.

Із сином вийшла складна історія. Чоловік не пережив цього і помер у 51 рік. Я залишилась сама практично на вулиці. Через сина ми продали квартиру. Залишитися у Запоріжжі не змогла і поїхала до Луганська. Дім там розбомбило. І тоді я поїхала на заробітки до Херсона, працювала на полях. Поки працювала, нікуди не зверталася. Статусу переселенки у мене немає, адже сестра не прописала мене у Луганську. Частіше живу на вокзалі. А якщо отримую пенсію, то ділю її. Знімаю на кілька днів квартиру, щоб помитися. Це дуже дорого – 270 гривень за добу. Недавно мене обікрали. Вдарили у живіт і витягли документи: трудові книжки мою і покійного чоловіка, свідоцтво про шлюб та паспорт ще однієї людини”, – розповіла Олена Тисленко журналістам Суспільного Херсон.

Олена Іпатенко, заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, надала коментар з порадами, куди звертатися за допомогою особам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Запис ефіру можна переглянути за посиланням.

Відповідно до законодавства України до осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, належать особи/сім’ї, які не можуть самостійно подолати негативний вплив обставин, зумовлених такими чинниками: похилий вік; часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті; невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування; психічні та поведінкові розлади, у тому числі пов’язані із вживанням психоактивних речовин; інвалідність; бездомність; безробіття; малозабезпеченість; поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків; ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини; втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі; жорстоке поводження з дитиною; домашнє насильство; насильство за ознакою статі; потрапляння в ситуацію торгівлі людьми; шкода, заподіяна пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.

Особам, які опинилися у складних життєвих обставинах, слід зателефонувати на урядову «гарячу лінію» за номером 15-45 (цілодобово, безкоштовно), де  можна отримати вичерпну інформацію та консультацію, куди звертатися за допомогою у конкретній ситуації.

Також таким людям слід звернутися до  департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Департамент соціального захисту населення Херсонської ОДА  розташований у місті Херсоні на вулиці Потьомкінській, 13 А.

Якщо людям ніде жити, то слід самостійно звернутися до Херсонського міського центр обліку бездомних осіб – структури, що надає тимчасову реєстрацію місця перебування/проживання міста Херсона за адресою м. Херсон, вул. Перекопська 187 А, а також допомогу у відновленні втраченого паспорту громадянина України, або заміну паспорту старого зразка (паспорту СРСР).

Не слід забувати і про юридичний супровід. Безкоштовну юридичну консультацію можна отримати за номером телефону 0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно). Крім того, більшість осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, підпадають під ту чи іншу категорію громадян, яким відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», надається безкоштовна вторинна правова допомога (захист, складення документів процесуального характеру та представництво інтересів осіб).