назад

Комісія з оцінювання якості надання адвокатами БПД діятиме на Закарпатті

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василь Попадинець та голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош 15 травня провели робочу зустріч з метою обговорення створення Комісії з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної правової допомоги Ради адвокатів Закарпатської області.
Під час зустрічі сторони обговорили проблемні питання, які виникають при розгляді скарг від клієнтів на дії адвокатів, що надають безоплатну правову допомогу та констатували необхідність якісно нової роботи Комісії з питань якості.
Олексій Фазекош наголосив, що до членів Комісії мають обиратись фахові, молоді адвокати, які мають стаж адвоката, не менше 5 років. Комісія  є постійно діючим колегіальним органом, який утворюється радою адвокатів регіону на час повноважень обраної ради адвокатів регіону. Комісія є самостійною у прийнятті рішень, підконтрольна та підзвітна раді адвокатів регіону, в своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Законом України «Про безоплатну правову допомогу», Стандартами якості надання безоплатної вторинної правової допомоги та іншими нормативно-правовими актами.

Завданням Комісії є здійснення оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної первинної правової допомоги за зверненням органів місцевого самоврядування та безоплатної вторинної правової допомоги – за зверненням центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги в межах конкретного доручення та з урахуванням погодженої позиції з клієнтом відповідно до Стандартів якості надання безоплатної правової допомоги, та за зверненням органів адвокатського самоврядування.

До складу Комісії входять голова, заступник голови, секретар та не менше двох інших членів Комісії. Голова, заступник голови, секретар, інші члени Комісії не можуть одночасно входити до складу кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, ревізійної комісії адвокатів регіону, ради адвокатів регіону, Вищої кваліфікаційнодисциплінарної комісії адвокатури, Вищої ревізійної комісії адвокатури, Ради адвокатів України.