назад

Комунікація з територіальними громадами Сумщини: стан та перспективи

Представники системи БПД Сумщини за підтримки ГО «Сумське громадське коло»  взяли участь у комунікаційних зустрічах із представниками місцевої адміністрації та громадськості з метою налагодження комунікації між органами державної влади, органами місцевого самоврядування і громадським сектором.

У приміщенні Середино-Будської районної адміністрації 23 грудня відбулася мотиваційно-комунікаційна зустріч  із заступницею голови райдержадміністрації адміністрації Іриною Заплаткіною. У ній брали участь  експерти ГО «Сумське громадське коло», фахівчиня Регіонального центру Яна Кравець, директор Шосткинського місцевого центру з надання БВПД Микола Гудіма, юристка Середино-Будського бюро правової допомоги Тетяна Харченко.

Представники громадської організації під час зустрічі презентувалинавчальну платформу із розбудови взаємодії влади і громадськості, що створюється у рамках проєкту «Розбудова спроможних громад через посилення громадянського сектору». Також представили основні теми і напрямки навчання, обговорили  потреби місцевої громади щодо роботи в умовах децентралізації та реалізації реформ, медицини,  адміністративної, соціальних послуг.

Сторони досягли домовленостей щодо реалізації у громаді проєкту «Волонтер БПД», який й надалі набуває популярності на Сумщині. Його учасниками можуть стати активні громадяни, які, відчуваючи важливість соціальної місії системи БПД, вирішили допомагати та сприяти центрам та бюро у їхній роботі.

«Волонтерство – це можливість для створення позитивних змін не лише у правосвідомості людей, а й на рівні територіальних громад, нагода   змінити чиєсь життя на краще. Здійснюючи волонтерську діяльність у системі БПД, волонтери мають можливість допомагати людям отримати рівний доступ до правосуддя, використовувати правові інструменти для вирішення життєвих питань. Завдяки волонтерам мешканці громади матимуть ще більше можливостей для того, щоб дізнатися про систему БПД та отримувати якісну та своєчасну правову допомогу»,- зазначила юристка Регіонального центру Яна Кравець.

За словами Миколи Гудіми, директора Шосткинського місцевого центру з надання БВПД «Законом України “Про місцеве самоврядування” в Україні визначено повноваження органів місцевого самоврядування у сфері надання безоплатної  правової допомоги, та ці ж повноваження зазначено і у Законі  України «Про безоплатну правову допомогу».  Саме взаємодія дає можливість залучити додаткові ресурси,  ефективно вирішити важливі питання, з якими звертається людина, створити спільний майданчик для вирішення правових потреб».

Заступниця голови Середино-Будської райдержадміністрації наголосила , що у комунікації з територіальними громадами безпосереднім помічником та радником є сільські та селищні ради.

Ніна Чернявська, голова громадської організації «Сумське громадське коло», розповіла про  Інтерактивну мапу механізмів взаємодії в громадах Сумської області. У розділі  «Додаткові ресурси» – по кожній з 51 територіальній громаді Сумщини зазначені точки доступу до системи безоплатної правової допомоги –  а саме контактна інформація щодо місцевих центрів та бюро правової допомоги.

«Наша співпраця з системою безоплатної правової допомоги Сумщини сприяє утвердженню та підтримці громадських ініціатив на шляху розбудови громадянського суспільства та спроможної громади», – наголосила очільниця громадської організації «Сумське громадське коло».

Учасники зустрічі підкреслили  актуальність залучення громадськості до прийняття рішень місцевого значення, питань правопросвітництва, розвитку учасництва у багатьох сферах життя територіальних громад. За  підтримки партнерів  безоплатної правової допомоги Сумщини,  сторони домовилися про подальші напрямки взаємодії.

Місцеві громади лише виграють від співпраці із бюро правової допомоги, адже це послаблює соціальну напругу та підвищує авторитет місцевої влади. Розвиток системи БПД сприяє розв’язанню проблеми правового нігілізму населенню, позитивно впливає на формування правосвідомості людей, посилює правові можливості населення.