назад

Консолідація зусиль для запобігання випадків домашнього насильства та протидії торгівлі людьми

Цього тижня в Тернопільській обласній державній адміністрації пройшло засідання обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, участь в якій прийняла директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомогу у Тернопільській області Ірина Хондогій.

Під час заходу представники Тернопільської облдержадміністрації, Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, Регіонального центру та громадських організацій говорили про заходи з попередження кримінальних правопорушень стосовно осіб похилого віку, осіб, сім’ї яких опинилися в скрутних життєвих обставинах та інших категорій соціально незахищених осіб.

Детально планувалась спільна робота з впровадження заходів визначених державною політикою реалізації в області запобіганню домашньому насильству, насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми. Додатково проговорювались механізми роботи спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі в області, що в подальшому дозволить надавати більш розширені соціальні послуги вразливим категоріям населення. В тому числі дозволить клієнтам системи безоплатної правової допомоги у комплексі вирішувати, як наявні питання в правовому полі, так і в частині надання адміністративних послуг соціального характеру, що дасть можливість зменшити рівень психологічної та соціально-побутової напруженості у подальшому.

Впродовж 2021 року до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги нашої області звернулось 186 осіб, щоб отримати правову допомогу, оскільки самостійно не в змозі захисти себе. Це істотно більше, ніж в попередні роки, що свідчить про довіру наших громадян до держави України та її інституцій – зазначила директор Регіонального центру Ірина Хондогій.

Також Іриною Хондогій було запропоновано фахівцям соціальних служб, та громадських організацій долучатись до проведення правопросвітницьких заходів системи безоплатної правової допомоги з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. Тим більше, що за період 2021 року таких заходів було вже більше п’ятидесяти і в деяких випадках спільна участь, як фахівців системи безоплатної правової допомоги, так і спікерів громадської думки – представників громадської організації ТМЖК «Відродження нації» показала значний рівень зацікавленості громадськості в подібній провопросвітницькій діяльності. Адже ТМЖК «Відродження нації» вже багато років адресно надають допомогу жертвам торгівлі людьми, а фахівці безоплатної правової допомоги в співпраці з ними отримали можливість персоналізовано надавати правову допомогу таким громадянам. Тому активна участь громадських організацій дозволить територіальним органам центральних органів влади та структурним підрозділам обласної державної адміністрації стати ближчими до тих незахищених верств населення, котрі потребують негайної допомоги.

У підсумку заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Гайдук зауважив: Тільки працюючи разом, консолідуючи усі наші зусилля ми зможемо отримати результат і зменшити ризики домашнього насильства та торгівлі людьми для громадян області.