назад

Курсантам Херсонського факультету ОДУВС розповіли про протидію торгівлі людьми

Заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко спільно з регіональною координаторкою взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Херсонській області Оксаною Тропіною провели лекцію на тему: «Протидія торгівлі людьми» для курсантів І курсу спеціальності «Право» Херсонського факультету ОДУВС, які завітали до Регіонального центру під час ознайомчої практики.

Олена Іпатенко, розпочинаючи захід, зазначила, що стаття 1 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» визначає, що торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Офіційні дані щодо жертв цього кримінального правопорушення стосуються лише тих людей, які звернулися за допомогою, а насправді постраждалих у рази більше. Одні мовчать, бо бояться осуду та сорому – одвічних стереотипів нашого суспільства, а інші просто не можуть нічого сказати, бо вже ніколи не вирвуться з пастки і не повернуться додому» – зазначила юристка.

Далі Олена Іпатенко виступила з презентацією «Безпечне працевлаштування за кордоном» та надала поради учасникам заходу щодо убезпечення себе при пошуку роботи поза межами України. Присутні у доступній формі отримали інформацію про особливості працевлаштування за кордоном, ризики такої роботи, а також куди звертатися у разі біди.

Спікерка не оминула увагою такі небезпеки:

  • влаштування на роботу за кордоном;
  • трудова експлуатація (рабство та жебрацтво);
  • незаконне вилучення внутрішніх органів;
  • кур’єрство наркотичних речовин, втягнення у злочинну діяльність тощо.

У свою чергу Оксана Тропіна акцентувала присутнім на тому, що люди зазвичай не знають своїх прав, не володіють і не цікавляться інформацією про механізми їх поновлення, а також нехтують особистою безпекою під час пошуків роботи, особливо за межами України.

Крім того, учасники заходу мали можливість переглянути та обговорити тематичний відеоролик, створений на основі реальних подій, які трапилися з жертвами трудового рабства.

Працевлаштування, навчання або відпочинок за кордоном, можливість одружитися з чоловіком-іноземцем та поїхати жити до іншої країни, кар’єра моделі, співачки, зйомки у провідних режисерів світової кіноіндустрії… Чимало «рожевих» мрій українців, які бажали змін на краще, зламали торговці людьми, шахраї, злочинці. І замість омріяної роботи чи влаштованого особистого життя, яскравих фото з відпочинку люди стають рабами, надавачами секс-послуг, наркоторговцями і навіть донорами власних органів. Варто завжди памятати, що жертвою торгівлі людьми може стати кожен з нас! Тому слід бути уважними та обережними і детально обдумувати кожен свій крок на шляху до мрії про світле майбутнє, не вірити обіцянкам і обов’язково мати шляхи відступу» – підсумувала захід Олена Іпатенко.