назад

Ким пишається система БПД Рівненщини? Частина 3. Поєднання компетентності та працьовитості задля захисту прав клієнтів або про успіхи Рокитнівського бюро правової допомоги

На честь святкування 5-ї річниці із дня відкриття хочемо розповісти про досягнення одного із бюро Сарненського МЦ з надання БВПД, яке обслуговує найбільшу у Рівненській області територію, адже колишній Рокитнівський район є першим за площею в області та 10-м – в Україні. Мова йде про  Рокитнівське бюро правової допомоги.

Керманичем бюро правової допомоги є Ігор Богданець, який до речі, нещодавно успішно склав іспити і отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та наразі став адвокатом. Своїм досвідом та професіоналізмом він ділиться із молодою, але дуже ініціативною та працьовитою  Русланою  Стрілець, яка займає посаду головного спеціаліста бюро.

         “Ми пишаємося тим, що у складний час суворих карантинних обмежень в 2020 році  Ігор Богданець, тоді ще працюючи самотужки, не тільки не знизив показники роботи, а навпаки – Рокитнівське бюро було першим в області за таким показником, як надання безоплатної вторинної правової допомоги своїми силами! Руслана Стрілець, в свою чергу, підхопила естафету працьовитості. І тепер в 2021 році – це бюро 2-ге в області за кількістю «вторинок» силами штатних працівників. Разом вони справжня команда, яка бореться за відновлення порушених прав громадян”, – розповідає директор Сарненського МЦ з надання БВПД Юлія Міхнова.

За п’ять років  діяльності Рокитнівського бюро, до нього звернулося 4205 громадян, з яких 3842 отримали правові консультації та роз’яснення, а 311 особам допомогли в складенні процесуальних документів та представництві інтересів в суді. Звісно, може здатися, що це просто показники, але за кожною цифрою “ховається” вирішення конкретної правової проблеми клієнтів, які довірилися фахівцям бюро і звернулися до них за правовою допомогою.

Фахівці цього бюро можуть похвалитися багатьма успішними кейсами надання безоплатної вторинної правової допомоги. Оскільки Рокитнівське бюро правової допомоги знаходиться у прикордонному районі (межує із сусідньою державою Білорусь), поширеними тут є справи, пов’язані із незаконним перетином державного кордону. До прикладу, жителі Рокитнівщини для збирання журавлини або випасання  худоби часто перетинають державний кордон сусідньої держави – Білорусі. Багато хто з них і не підозрює, що мандруючи поліськими болотами, порушує закон. Фахівці бюро допомагають клієнтам скасувати в судовому порядку накладені адміністративні штрафи за незаконний перетин кордону.

У правників згаданого бюро були й інші неординарні кейси. До прикладу, до Рокитнівського бюро звернулася клієнтка, яка в силу своїх релігійних переконань не бажала, щоб її дитина по досягненню 16 років отримувала ID – картку замість, так би мовити, паспорта-книжечки. Орган міграційної служби їй відмовив у такому проханні, тому вона потребувала допомоги фахівців Рокитнівського бюро. За цю справу взявся Ігор Богданець. В результаті суд зобов`язав орган міграційної служби  видати  паспорт громадянина України у формі паспортної книжечки.

Ми згадали лише декілька категорій успішних справ. Їх набагато більше, адже фахівці бюро: Ігор Богданець та Руслана Стрілець, відстоюючи права своїх клієнтів, трудяться, не покладаючи рук.

До слова кажучи, успішна справа Ігоря Богданця  про те, як пенсіонеру допомогли повернути самовільно захоплену сусідом землю, увійшла до збірки Координаційного центру з надання правової допомоги «Успішні справи надання безоплатної правової допомоги» №1 «Земельні кейси». Збірка розповсюджуватиметься по всій Україні задля поширення кращих практик надання БВПД у сфері земельних відносин .

Але попри досить немаленьку кількість звернень громадян та успішні кейси правників бюро, за 5 років вони встигли провести більше ніж 400 правопросвітницьких заходів для різних вікових категорій громадян. Як для підростаючого покоління, так і для працівників органів місцевого самоврядування, державної влади, трудових колективів, безробітних та інших.  Ось так досвід та професіоналізм  Ігоря Богданця та завзятість і ентузіазм Руслани Стрілець допомагають їм творити спільну справу, яку за час роботи бюро оцінили його клієнти, які часто висловлюють їм свої подяки. І на завершення хотілося б сказати, що ми віримо, що попереду цих професіоналів своєї справи чекають ще більші перемоги!