назад

Ким пишається система БПД Рівненщини? Частина 4. Перемоги Березнівського бюро правової допомоги

Незабаром своє 5-те “День народження” святкуватиме Березнівське бюро правової допомоги, яке знаходитися серед історичних окрас Березнівщини та Рівненської області – Надслучанської Швейцарії, що є однією із 100 чудес України. Цікаво, що тут, на Березнівщині, є державний дендрологічний парк загальнодержавного значення та єдина в нашій державі сірникова фабрика.

Очолює бюро правової допомоги відповідальна та компетентна Юлія Пахальчук. До слова кажучи, вона працює із моменту заснування бюро та  несе почесну місію захисту прав та свобод громадян ось уже 5 років!

Донедавна на посаді головного спеціаліста працював ще Василь Тимощук, який протягом 4 років допомагав багатьом клієнтам бюро вирішити свої правові проблеми.

          «Клієнти – наше все! Таким девізом завжди керуються фахівці бюро правової допомоги у своїй роботі. Також є відвідувачі, які найбільш закарбувалися у пам’яті. До прикладу, саме до Березнівського бюро правової допомоги звернувся наймолодший клієнт за всю історію нашого існування, якому виповнилося 11 років», – розповідає Юлія Міхнова, директор Сарненського МЦ з надання БВПД.

Щодо статистичних показників, то за п’ять років діяльності Березнівського бюро, до нього звернулося близько 5000 громадян, з яких більше 4000 отримали правові консультації та роз’яснення, а більше 700 особам допомогли в складенні процесуальних документів та представництві інтересів в суді.

Справи клієнтів Березнівського бюро бувають дуже різноманітні, адже  кожному бюро притаманні свої «особливості». Тож, напередодні свята хочемо розповісти не тільки про показники діяльності, сухі цифри і статистику (хоча і тут є чим пишатися), а про найважливіше: тих, заради кого працюємо – наших клієнтів.

Щодо категорій справ, то у Березнівського бюро правової допомоги досить велику частку складають справи щодо надання права на шлюб неповнолітнім. Фахівці згаданого бюро правової допомоги часто допомагали  люблячим серцям об’єднуватися, адже з таким особливим правовим питанням зверталися неповнолітні клієнти, яким, щоб оформити офіційно відносини із своєю половинкою, потрібно було отримати рішення суду. Був навіть випадок, що одна і та ж неповнолітня особа зверталася за правовою допомогою до бюро, щоб отримати право на шлюб, двічі – в 16 та в 17 років.

Досить неординарний випадок трапився із фахівцями бюро, коли у справі про розподіл майна подружжя, вони опинилися по обидва боки, так би мовити барикад. Адже Юлія Пахальчук представляла інтереси дружини у справі, а Василь Тимощук її колишнього чоловіка.

Також чимало справ стосуються заміни сторони у справах про стягнення пенсійних виплат за рішеннями суду минулих років. Був період, коли бюро фактично «атакували» пенсіонери  – щодня доводилось приймати по 20-30 осіб.

За час існування фахівцям Березнівського бюро правової допомоги вдалося провести більше 500 правопросвітницьких заходів, під час,яких тисячі громадян дізналися про свої права та про те, як їх захистити.

Про права та законні інтереси жителів Березнівщини Юлія Пахальчук регулярно інформує ще й на місцевому радіо – ТРК «Березне», 104.0 FM.  Треба зазначити, що це єдине із усіх чотирьох бюро Сарненського МЦ, яке має радіоточку на території своєї юрисдикції.

У Березнівському бюро правової допомоги налагоджено потужну співпрацю із партнерами БПД, що дозволяє ще ефективніше та оперативніше надавати безоплатну правову допомогу, адже багато клієнтів потрапляють до бюро саме завдяки перенаправленню від партнерів.

Ось так Юлія Пахальчук кожного дня трудиться на такій нелегкій, але потрібній “ниві” відновлення порушених прав своїх клієнтів. Працюючи від першого дня заснування бюро, вона, як ніхто розуміє, як важливо громадянам  не опускати руки, а заручитися кваліфікованою правовою підтримкою для вирішення своїх проблем.