назад

Львівщина: День адвокатури і правова допомога

19 грудня відзначають День адвокатури в Україні. Значення цієї правозахисної інституції важко переоцінити. Цей день — професійне свято основних партнерів системи безоплатної правової допомоги. Адже цінності й завдання обох інституцій: правової допомоги й адвокатури — співпадають: захист прав та свобод людини.

Цьогоріч з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області уклали контракти 111 адвокатів — це люди, які готові у будь-який час доби прибути до затриманої чи обвинуваченої особи для надання якісного правового захисту.

Здається, що цифри – суха статистика. Проте, за кожним зверненням до системи БПД – доля людини, яка домагається справедливості. Від початку створення Регіонального центру надано 26 385 доручень адвокатам для надання захисту у кримінальному процесі.

З часу створення місцевих центрів з надання БВПД зафіксовано понад 10,4 тис. випадків надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільних, адміністративних справах.

«Адвокати є одними з ключових елементів системи безоплатної правової допомоги, прзаяк правова допомога від держави без них би не відбулася. Дякуємо адвокатам системи БПД Львівщини, які активно долучились до її становлення й успішного розвитку», – зазначив директор Регіонального центру Ігор Микитин.

До Дня адвокатури кращим адвокатам системи безоплатної правової допомоги Ігор Микитин вручить відзнаки Координаційного центру з надання правової допомоги, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адвміністрації та Львівської міської ради.

Нагадаємо, на Львівщині функціонує 28 точок доступу до безоплатної правової допомоги: Регіональний центр з надання БВПД у Львівській області; 5 місцевих центрів з надання БВПД та 22 бюро правової допомоги.