назад

Львівщина: співпраця з органами місцевого самоврядування

7 грудня — День місцевого самоврядування в Україні. Система безоплатної правової допомоги Львівщини активно взаємодіє з органами місцевого самоврядування в містах та селах області. В об’єднаних територіальних громадах забезпечується робота мобільних та дистанційних пунктів, проводяться робочі зустрічі, виїзні прийоми громадян, правопросвітницькі заходи, флешмоби, інформаційні акції.

Цьогоріч в межах реформи децентралізації в Україні у Львівській області створено 73 об’єднані територіальні громади (ОТГ), які є основою місцевого самоврядування.

Незважаючи на карантинні обмеження, пов’язані з пандемією Covid 19, впродовж 2020 року працівниками Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено 10 семінарів та тренінгів для посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад з питань організації надання БПД в громадах, 8 сільським радам надано методично-консультативну допомогу з кадрових питань, пов’язаних з реорганізацією органів місцевого самоврядування та закінченням повноважень осіб, які перебували на виборних посадах.

На Самбірщині ініційовано створення “ПЛАТФОРМИ ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД (ОТГ)”, мета якої провести комплекс заходів щодо підвищення правової обізнаності та культури членів новостворених територіальних громад.

За словами Миколи Шийка, директора Самбірського місцевого центру з надання БВПД, проведено навчальні модулі та тренінги з питань стратегічного планування у громаді, формування внутрішньої політики ОТГ, інформування та впровадження реформ уряду у сфері медицини, освіти, пенсійного забезпечення. Консультації, роз’яснення та практичні рекомендації надавались також головам ОТГ, старостам щодо законодавчого забезпечення роботи, застосування трудового законодавства, земельних питань. Також для членів громад надавались роз’яснення щодо участі самих громадян в управлінні громадами (громадські слухання, загальні збори, органи самоорганізації населення тощо).

Реалізована низка місцевих програм надання безоплатної правової допомоги. Так, затверджені програми правової освіти та правової допомоги: м. Борислава та смт. Східниця на 2020-2021 роки; у громадах Сколівщини на 2020-2021 роки; у територіальній громаді Трускавця на 2020-2021 роки.

При Бориславській міській раді діють комісії, до складу яких входять фахівці Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема:

1. Комісія з питань захисту прав дітей.

2. Координаційна рада з протидії домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

3. Мультидисциплінарна робоча група з питань протидії торгівлі людьми.

Затверджена та реалізована міська програма надання безоплатної правової допомоги населенню Сокальської міської ради на 2019-2020 роки; частково реалізована місцева  програма  правової допомоги населенню Великомостівської ОТГ на 2020-2021 роки. Затверджена місцева програма правової допомоги мешканцям села Хоробрів на 2021 рік.

Крім того реалізовано заходи, що в компетенції Червоноградського місцевого центру з надання БВПД, в рамках комплексної Міської програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) та постраждалих учасників Революції Гідності на 2020 рік.

Надання правової допомоги соціально вразливим верствам населення, підвищення рівня правової просвіти громадськості багато в чому залежить від ефективного партнерства системи безоплатної правової допомоги з об’єднаними територіальними громадами міст та сіл кожної області та Львівщини зокрема.