назад

Лише за цей рік на Рівненщині 3 особи отримали статус постраждалого від торгівлі людьми

30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми. З цієї нагоди у стінах Рівненської облдержадміністрації на засідання зібралась Координаційна рада з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку ,запобігання та протидії  домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми, до складу якої входять представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, що здійснюється з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей. Це також кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.

За даними міжнародної організації з міграції (МОМ), починаючи з 1991 року більше 260 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми (дані станом на 01.12.2019 р.). Примітно те, що не зважаючи на таку страшну статистику – 66 % дітей вразливих категорій та молоді у віці 13-20 років хоча б раз приймали ризиковані пропозиції. Сучасні реалії руйнують стереотип, що жертвами торгівлі людьми здебільшого стають молоді дівчата. Адже сьогодні саме чоловіки частіше стають жертвами трудової експлуатації -68%.

Так на Рівненщині з початку 2020 року троє громадян отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Усі троє чоловіки, що зазнали трудової експлуатації під час перебування у полоні на території «ДНР». Загалом, у Рівненській області 18 громадян отримали статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Протидія торгівлі людьми, соціальний та правовий захист постраждалих від цього ганебного явища – питання, які консолідують зусилля державних інституцій та громадського активу.  Тому, аби звести до нуля таку сумну статистику вкрай важливо проводити просвітницьку роботу серед населення. Зокрема, з 30 липня стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія з протидії торгівлі людьми , в рамках якої заплановано проведення виставки «ОчікуванняVsРеальність» у 18 містах України. У Рівному експозиція перебуватиме 13- 19 серпня 2020 року. В цей час кожен бажаючий матиме можливість не лише на інформаційних познайомитись з реальними історіями людей, що стали жертвами торгівлі людьми але й отримати від представників різних інституцій та громадських організацій вичерпну інформацію щодо «рабства XXI cтоліття» та усіх ризиків прийняття сумнівних пропозицій працевлаштування закордоном.