назад

«Людина – не товар!»: у Кельменцях радилися як протидіяти торгівлі людьми

Щороку 30 липня світова спільнота відзначає День протидії торгівлі людьми. Його проголосила Генеральна Асамблея ООН у 2013 році, щоби поінформувати громадськість про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з різних куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати в протидії цьому злочину.

З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми у Кельменецькому місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели круглий стіл на тему: «Людина – не товар» за участю соціальних партнерів системи БПД. Під час заходу обговорили нагальні питання протидії торгівлі людьми на місцевому рівні, передумови виникнення і способи викорінення цього ганебного явища у суспільстві, а також – об’єднання зусиль громадських організацій та державних установ у боротьбі зі злочинними проявами сучасної работоргівлі. Прийнято рішення – проводити превентивні заходи та підвищити поінформованість мешканців громади.

Торгівля людьми залишається гострою та реальною проблемою для багатьох країн світу, в тому числі й для України. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми для практично всіх соціальних груп населення. Військові дії, економічна нестабільність, підвищення мобільності населення, у тому числі з метою трудової міграції, зростання рівня безробіття, збільшення доступу населення до інформаційних мереж сприяють поширенню цього злочину,  – зазначила директор Кельменецького селищного центру соціальних служб Людмила Попович.

Начальник відділу підтримки сім’ї та координації надання соціальних послуг Дністровської райдержадміністрації Віолета Бинда ознайомила присутніх із чинним законодавством України з протидії торгівлі людьми, прокоментувала процедуру надання статусу особі, яка постраждала від торгівлі людьми та наголосила на дотриманні гарантованих таким особам прав (зокрема, доступ до інформації та правової допомоги).

Про те, що таке торгівля людьми, яка відповідальність передбачена за її вчинення та як не стати жертвою торгівців людьми розповіла в.о. директора Кельменецького місцевого центру з надання БВПД Юлія Олійник.

Стаття 149 Кримінального кодексу України передбачає, що торгівля людиною, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної чи іншої залежності потерпілого, його уразливого стану або підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію, караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років», – наголосила Юлія Олійник.

Підбиваючи підсумки зустрічі, учасники погодились, що, незважаючи на всі зусилля, спрямовані державою на подолання проблеми торгівлі людьми, найефективнішим механізмом протидії є і буде правова обізнаність громадян у питаннях, пов’язаних із працевлаштуванням та захистом своїх прав в Україні.

 Особи, які вирішили пошукати щастя за кордоном, мають обов’язково вивчити алгоритм дій для безпечного виїзду в інші країни та знати, як можна відстояти свої права, перебуваючи далеко від дому», – акцентувала на завершення начальник служби у справах дітей Дністровської райдержадміністрації Інни Комерзан.

ВАЖЛИВО!

Якщо Ви плануєте взяти шлюб з іноземним громадянином (громадянкою), скористайтеся порадами юриста чи фахівців посольств країни, в якій Ви плануєте жити, щодо Ваших прав та прав Ваших дітей, народжених за кордоном та в Україні. При цьому пам’ятайте, що фіктивний шлюб – порушення закону.

Перед від’їздом за кордон з’ясуйте номери телефонів українських посольств та консульських представництв у країні, до якої Ви виїжджаєте. Якщо Ви опинилися у скрутній ситуації, залишилися без паспорту або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників посольств своєї країни. Також Ви можете скористатися  послугами неурядових організацій та служб, які активно працюють в зарубіжних країнах, надаючи допомогу особам, які опинились у складному становищі.

Повідомте своїм рідним, друзям чи близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого закордонного паспорту і контракту.

 УВАГА!

 Нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, які засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.