назад

Майбутні юристи знайомились з організацією надання вторинної правової допомоги

Етапи створення системи безоплатної правової допомоги, процедуру залучення захисника в кримінальному провадженні, правила повідомлення про адміністративне та кримінальне затримання особи, як безоплатно отримати вторинну правову допомогу в цивільному чи адміністративному провадженні та які документи для цього потрібно? Про це та багато іншого дізнались студенти юридичного факультету Західноукраїнського національного університету.

Наша розповідь переросла у жваву дискусію. Студенти цікавились практичними аспектами надання правової допомоги, особливо в кримінальному процесі – розповідає директор Регіонального центру Ірина Хондогій.

Студенти мали змогу ознайомитись з основними документами, що регламентують діяльність системи, зразками процесуальних документів, які виносять уповноважені органи для забезпечення захисту особи (постанови, ухвали, доручення).

Представників системи безоплатної правової допомоги запросила до зустрічі завідувач кафедри кримінального права та процесу Ніна Рогатинська: «В підготовці майбутніх юристів особливо важливо поєднувати теорію та практику. Саме такі зустрічі та спілкування, яке відбулось сьогодні, сприяє засвоєнню навичок, які знадобляться нашим студентам у роботі» – зазначила вона.

Студенти третього курсу якраз вивчають дисципліну «Кримінальний процес», власне, в рамках якої і відбулась наша зустріч. Тому основну увагу ми приділили забезпеченню захисту затриманих, підозрюваних, обвинувачених та засуджених – розповідає комунікатор центру Володимир Карий.

Студенти дізнались і про проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». До слов, умовами за яких застосовується Програма є:

  • наявність потерпілої сторони – фізичної особи, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридичної особи, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди;
  • вчинення неповнолітнім вперше кримінального проступку або нетяжкого злочину;
  • визнання неповнолітнім факту вчинення кримінального правопорушення;
  • згода неповнолітнього і потерпілого на участь у Програмі.

Нам було цікаво дізнатися про надання безоплатної правової допомоги. Ми зрозуміли, що система БПД присутня майже у всіх сферах юриспруденції. А тому де б ми не працювали, чи у суді, чи в правоохоронних органах, чи в адвокатурі – з безоплатною правовою допомогою доведеться стикнутись у практиці – підсумували студенти.