назад
07.06.21

Майбутнім юристам – про фахові виклики та роботу системи БПД

Уже традиційно студенти Академії адвокатури України проходять практику в Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Для майбутніх правників надзвичайно важливо отримувати саме практичні навички своєї майбутньої професії, а система безоплатної правової допомоги може запропонувати студентам широкий спектр  нових знань і навичок. Оскільки система має у своєму розпорядженні унікальний досвід, набутий роками успішних адвокатських захистів прав людини, як у кримінальному, так і у адміністративному процесах.

Під час двотижневої практики 13 студентів, які навчаються за спеціальністю «Міжнародне право» слухали лекції фахівців Регіонального центру з надання БВПД у місті Києві та адвокатів, які співпрацюють із центром, брали участь у дискусіях і виконували індивідуальні практичні завдання.

В поточному році понад 70 студентів змогли успішно пройти практику на базі Регіонального центру. Студенти ознайомилися з роботою системи БПД в Україні та мали практичне завдання порівняти її з іншими країнами. Приємно, що як підсумок практики, студенти відмітили, що система БПД в Україні є однією з найбільш розвинених та інноваційних, – заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у місті Києві Тетяна Городенська.

 

Перш за все директор Регіонального центру з надання БВПД у місті Києві Михайло Харін ознайомив учасників дистанційної практики із системою БПД та проектами, які вона реалізовує. Зокрема, він звернув увагу на проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені кримінального правопорушення», який покликаний допомагати вирішувати правові конфлікти неповнолітніх без негативних наслідків для подальшої долі дитини. Крім цього, він розповів про реалізацію масштабного всеукраїнського проекту «Волонтер БПД» та зазначив, що бажаючі ще можуть долучитися до суспільно корисної діяльності – забезпечення доступу до якісної, своєчасної, безоплатної правової допомоги.

Адвокати системи БПД Андрій Доманський та Владислав Шипоша  розповіли про свій досвід співпраці із системою, про виклики, з якими зустрічаються у своїй професійній діяльності та про критерії, завдяки яким адвокати вирішують, за які справи братися.

Перед тим, як прийняти рішення про роботу з тим чи іншим клієнтом, потрібно зважити всі «за» і «проти», бо це доля людини. Варто бути впевненим у своїй компетенції, беручи на себе відповідальність. Крім цього, важливо розуміти можливий алгоритм дій в тій ситуації, в яку потрапив клієнт, – адвокат Владислав Шипоша.

 

 

Важливо, Академія адвокатури України – давній та надійний партнер Регіонального центру з надання БВПД у місті Києві. Так, у межах меморандуму про співпрацю, студенти ВУЗу не лише здобувають практичні навички у центрі, а й поповнюють лави юристів та адвокатів системи БПД. Не будуть виключенням і нинішні студенти, які вже отримали запрошення долучитися до важливого проекту «Волонтер БПД».