назад

Медична реформа у запитаннях і відповідях: херсонців інформували про програму медичних гарантій у 2022 році

18 січня у відділі документів з медичних наук КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гончара» відбулася інформаційно – роз’яснювальна бесіда з питань медреформи, а саме, програми медичних гарантій, із заступницею директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Оленою Іпатенко, яка була запрошена у якості спікерки.

Вказана зустріч була ініційована працівниками книгозбірні та анонсована ними заздалегідь, щоб кожен охочий міг завітати на захід та отримати корисну для себе інформацію та відповіді на питання, які стосуються медичної реформи в Україні, зокрема, безкоштовних медичних послуг.

На початку заходу Олена Іпатенко розповіла присутнім про  систему безоплатної правової допомоги, що гарантується державою, та про порядок отримання первинної та вторинної правової допомоги від держави, зокрема, на Херсонщині.

Далі спікерка перейшла до теми зустрічі і детально зупинилася на ключових аспектах програми медичних гарантій у 2022 році.

Щороку приймається програма медичних гарантій, щоб надавати безкоштовні медичні послуги для населення. Це безпосередньо той комплекс медичних послуг, у тому числі медичних і лікарських засобів, які пацієнт може отримати безкоштовно. Що означає безкоштовно? Це – за кошти Державного бюджету України» – зазначила Олена Іпатенко.

Юристка розповіла про складові діючої медичної реформи, а саме: за якими напрямками медичної допомоги формуються пакети послуг; які заклади можуть укладати договір на надання цих послуг з Національною службою здоров’я України (НСЗУ); які медичні послуги будуть безкоштовними у 2022 році; які проблемні питання підписання декларацій із сімейними лікарями та шляхи їх вирішення; як отримати меддопомогу при пологах, у разі інсульту, інфаркту тощо.

Захід відбувався у форматі відкритого діалогу, тому присутні мали можливість задати питання за темою зустрічі, які їх цікавили. Зокрема, херсонців цікавили питання, що стосувалися безкоштовних операцій, вибору сімейного лікаря, екстреної меддопомоги та інші, на які Олена Іпатенко надала вичерпні відповіді.

Крім того, фахівчиня пояснила, що у разі виникнення додаткових питань про програму медичних гарантій, можна скористатися офіційним веб-сайтом Міністерства охорони здоров’я, де багато корисної та актуальної інформації, а з приводу неякісного надання чи ненадання медпослуг можна зателефонувати на «гарячу лінію» НСЗУ – 16-77 або на Урядову «гарячу лінію» – 15-45. Крім того, отримати фахову юридичну консультацію та роз’яснення можна за номером Контакт-центру системи безоплатної правової допомоги  0-800-213-103.

У коментарі кореспондентам Суспільного Херсон, які готували сюжет для випуску новин про медичну реформу та були присутні на вказаному заході, Олена Іпатенко зазначила:

Сьогоднішня зустріч присвячена роз’ясненню для херсонців програми медичних гарантій, яка прийнята на цей рік, для того, щоб люди розуміли, на які послуги вони мають право безкоштовно, яким чином ними скористатися, отримати якусь інформацію про ці послуги, яким чином поскаржитись і для того, щоб для себе прояснити, чи правильно вони все зрозуміли, чи мають вони сплачувати за якісь послуги, в якому випадку. Чи можуть вони вільно обирати сімейного лікаря або вузького спеціаліста».

Цього ж дня на запрошення ведучої Ольги Петренко заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко завітала до студії вечірньої прямоефірної передачі «Сьогодні. Головне» на телеканалі Суспільне Херсон, щоб продовжити обговорення питань, як стосуються програми медичних гарантій на 2022 рік.

 • Що таке програма медичних гарантій?
 • Що входить до переліку безоплатних медичних послуг програми медичних гарантій у 2022 році?
 • За якими напрямками надаються ці медичні послуги?
 • Чи розповсюджуються ці послуги лише на громадян України, чи й на іноземців, які тут перебувають?
 • Чи обов’язково мати декларацію із сімейним лікарем? Скільки пакетів послуг передбачає програма медичних гарантій у 2022 році?
 • Чи з’явилися якісь нові послуги порівняно з минулими роками?
 • Як визначити обсяг медичних послуг по кожному пакету?
 • На що мають право пацієнти, відповідно до цієї програми?
 • Чи є якісь обмеження щодо кількості медичних послуг, які може отримати пацієнт відповідно до цієї програми протягом року?
 • Які права та обов’язки пацієнтів у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення?
 • Чи має право пацієнт на вибір лікаря, який надаватиме йому меддопомогу за програмою медичних гарантій?

На усі ці запитання ведучої Ольги Петренко надала відповіді протягом ефірного часу юристка  Олена Іпатенко.

Докладніше  –  у повнотекстової версії  розділу “Юридичні консультації.