назад

Меморандуми про взаємодію, як один з етапів реалізації відновного правосуддя

З метою забезпечення виконання на Черкащині пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені злочину»,Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Черкаській області, в особі директора Віктора Левицького, уклав ряд меморандумів про взаємодію в рамках проекту.
Реалізація проекту має важливе соціальне значення, оскільки,він ґрунтується на відновних підходах у кримінальних провадженнях щодо злочинів невеликої та середньої тяжкості, вчинені неповнолітніми і включає в себе скоординовану комунікацію між такими неповнолітніми і потерпілими від вчинених ними злочинів. Метою є забезпечення відшкодування заподіяної шкоди з обов’язковим вжиттям заходів з ресоціалізації та запобігання повторним злочинам.
Співпраця Регіонального центру в рамках «Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені злочину» розпочалася з підписання 23 червня Меморандуму про взаємодію із Черкаським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Наступним етапом партнерства стало досягнення домовленостей зі Службою у справах дітей Черкаської обласної державної адміністрації. Третю угоду укладено у липні з Благодійною організацією «Сто відсотків життя Черкаси».
Меморандуми регламентують питання визначення контактних осіб, які забезпечуватимуть комунікацію щодо спільної організації, виконання завдань та заходів передбачених ними. Встановлюють можливість проведення спільних заходів (робочих зустрічей, нарад, у тому числі в он-лайн режимі) для обговорення питань співробітництва, а також здійснення обміну інформацією між сторонами, регулюють порядок надання партнерами Регіональному центру консультативної підтримки та рекомендацій щодо діючих програм та заходів для участі у них неповнолітніх.
Підписання зазначених документів є важливим кроком для створення умов щодо примирення потерпілого і неповнолітнього правопорушника, а також усунення наслідків, спричинених кримінальним правопорушенням, зокрема, шляхом залучення неповнолітніх, які є підозрюваними, до заходів спрямованих на фізичний, інтелектуальний і духовний розвиток та розвиток їх особистості.