назад

Для забезпечення високої якості надання правових послуг в системі безоплатної правової допомоги у 2018 році вперше серед державних установ створено комунікаційну платформу для професійного навчання та впровадження інноваційних практик у сфері права і доступу до правосуддя — мережу правових клубів PRAVOKATOR.

«Правові клуби PRAVOKATOR — це не просто хаб чи майданчик для проведення заходів. Це місце для налагодження діалогу між державною владою та громадянським суспільством, обміну досвідом, генерування та впровадження інноваційних практик у сфері права й доступу до правосуддя. Це місце об’єднує фахівців та експертів, які прагнуть підвищити рівень захисту прав людини в Україні, що дуже актуально для нашого суспільства», — зазначила заступниця міністра юстиції України Валерія Коломієць.

З початку діяльності правових клубів PRAVOKATOR понад 43,5 тис. осіб взяли участь у 1323 заходах та активностях правових клубів по всій території України. Зокрема, у 2018–2019 роках відбулось 887 офлайн-заходів, які відвідали 19 754 учасники, а протягом 2020-го — 436 заходів, у яких узяли участь 23 764 учасники. Серед них адвокати, працівники системи БПД, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органів, громадських організацій та інших партнерських установ, а також школярі та студенти.

«Діяльність мережі правових клубів PRAVOKATOR в системі безоплатної правової допомоги безпосередньо впливає на якість надання правових послуг клієнтам. Оскільки в першу чергу основними цільовими аудиторіями правових клубів є адвокати та працівники центрів з надання безоплатної правової допомоги, до яких кожного дня звертаються громадяни щодо вирішення правових проблем з різних сфер суспільного життя. Саме тому важливо приділяти увагу підвищенню практичних знань та навичок фахівців, залучених до цієї роботи, що здійснюється мережею правових клубів в рамках одного з напряму діяльності Академія БПД», – підкреслив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

З березня 2020 року через пандемію коронавірусної інфекції COVID-19 та пов’язані з нею карантинні обмеження, команда мережі PRAVOKATOR оперативно переформатувала свою роботу, опановуючи нові можливості онлайн-навчання та комунікації. Таким чином, було проведено в очному режимі (офлайн) 132 офлайн заходи, на яких були присутні майже 2,7 тис. учасників, та 304 заходи в дистанційному режимі, в яких узяли участь понад 21 тис. учасників.

Запровадження карантинних обмежень викликало у громадян багато юридичних питань, у зв’язку з чим система БПД посилила правопросвітницьку комунікацію в цьому напрямі, до якої долучилася команда мережі правових клубів PRAVOKATOR. Створені інформаційні відео, у яких про складні речі розповідають простими словами.

Так, з початку пандемії правові клуби випустили 31 анімаційний ролик та відео з експертами, записали та розмістили на ютуб-каналі 94 навчальних відео (онлайн-лекції та вебінари), а також 29 відеотрансляцій інших комунікативних заходів (онлайн-конференції, презентації проєктів, зустрічі з експертами, Moot Courts, інше), переглянути які можна за посиланням  http://www.youtube.com/c/PRAVOKATOR. Завдяки онлайн-активностям на ютуб-каналі протягом 2020 року вдалося збільшити аудиторію каналу до 2140 підписників.

 

 

 

З початку своєї діяльності команда PRAVOKATOR залучила до співпраці десятки партнерів, провела тисячі заходів, якими вдалося охопити десятки тисяч учасників. За цей період було напрацьовано нові формати проведення навчальних та комунікативних заходів, реалізовано важливі проєкти з доступу до правосуддя та відкрито можливість дистанційного навчання, розвитку та комунікації.

«Можемо впевнено сказати, що більшу частину часу й уваги ми приділятимемо дистанційним формам навчання, а також проведенню інших комунікативних заходів в онлайн-форматі, використовуючи сучасні засоби комунікації. Також ми плануємо приділити значну увагу розвитку внутрішнього потенціалу системи БПД, зокрема мережі правових клубів PRAVOKATOR, менеджменту інновацій у сфері права та доступу до правосуддя», — зазначив керівник мережі правових клубів PRAVOKATOR Сергій Кучерук.

Під час онлайн-урочистостей з нагоди другої річниці правових клубів PRAVOKATOR команда презентувала свої результати у вигляді історії в форматі онлайн-курсу. Цей курс створений для тих, хто хоча б раз відкривав двері правового клубу в одному з п’яти міст України та запитував себе — хто ці люди, котрі тут працюють, що вони тут роблять та чого корисного можуть навчити мене? Цей курс для тих, хто прагне зробити внесок в розвиток та розбудову незалежної системи захисту прав людини. Для тих, хто об’єднує зусилля представників різних правових спільнот з метою покращення доступу до правосуддя.

Цей курс створений для того, щоб познайомити вас з натхненною творчою правовою атмосферою, яка панує в мережі правових клубів завдяки 22-ом людям, які представляють команду PRAVOKATOR та кожного дня дбають про те, щоб разом з вами стати краще.

Переходьте за посиланням, щоб дізнатися більше про PRAVOKATOR та познайомитись з нами: https://rise.articulate.com/share/OIKcQkln0ztGLq6ClQ3R3w-bI90u0aBO#/